Noskaidrots iemesls, kāpēc plīsa ūdens cauruļvads Berģos

Pievienot komentāru
Noskaidrots iemesls, kāpēc plīsa ūdens cauruļvads Berģos
FOTO: LETA

Kļuvuši zināmi Rīgas maģistrālā ūdensvada avārijas iemesli. Bojātā ūdensvada dēļ iebraukšana Rīgā pa Vidzemes šoseju pie Berģiem ir slēgta un autovadītājiem jāmeklē citi maršruti, lai iebrauktu galvaspilsētā. 

Avārija izrādījusies ļoti nopietna – plīsis 80 centimetru diametra ūdensvads, pa kuru pilsētai tiek piegādāts dzeramais ūdens no Baltezera sūkņu stacijas. Plīsušais ūdensvads ir aptuveni 100 gadus vecs, tomēr tas neesot bijis avārijas iemesls. Tas plīsis tādēļ, ka izskalota grunts un ūdensvads sācis sēsties, līdz pārlūzis.

Artūrs Mucenieks, uzņēmuma Rīgas ūdens pārstāvis

Lūzuma vieta atrodas virs caurtekas, viena no versijām, kāpēc notika ūdensvada plīsums, ir tas, ka caurteka ir bojāta. Caurteka gadu garumā bija skalojusi grunti zem ūdensvada un, sēžoties ūdensvadam, radās šī problēma, kas noveda pie avārijas.

Čuguna ūdensvada caurules šajā vietā esot izbūvētas 1912. gadā, un tās kalpo kopš centralizētās Rīgas ūdensapgādes izveides.

Visas brauktuves slēgšana ir ārkārtas situācija, skaidro Rīgas domes Satiksmes departamentā, tomēr autovadītājiem shēmas, kā apbraukt avārijas vietu, netiek dotas. Vairums izvēlas apvedceļu uz Salaspili. Ja vakar avārijas dēļ veidojās milzīgi sastrēgumi, tad šodien situācija ir normalizējusies.

Rīgas ūdens prognozē, ka brauktuve pie Berģiem, iebraucot Rīgā, satiksmei būs ierobežota vēl vairākas dienas.