Noskaidrots iemesls, kāpēc plīsa ūdens cauruļvads Berģos

Komentāri

Kļuvuši zināmi Rīgas maģistrālā ūdensvada avārijas iemesli. Bojātā ūdensvada dēļ iebraukšana Rīgā pa Vidzemes šoseju pie Berģiem ir slēgta un autovadītājiem jāmeklē citi maršruti, lai iebrauktu galvaspilsētā. 

Avārija izrādījusies ļoti nopietna – plīsis 80 centimetru diametra ūdensvads, pa kuru pilsētai tiek piegādāts dzeramais ūdens no Baltezera sūkņu stacijas. Plīsušais ūdensvads ir aptuveni 100 gadus vecs, tomēr tas neesot bijis avārijas iemesls. Tas plīsis tādēļ, ka izskalota grunts un ūdensvads sācis sēsties, līdz pārlūzis.

Artūrs Mucenieks, uzņēmuma Rīgas ūdens pārstāvis

Lūzuma vieta atrodas virs caurtekas, viena no versijām, kāpēc notika ūdensvada plīsums, ir tas, ka caurteka ir bojāta. Caurteka gadu garumā bija skalojusi grunti zem ūdensvada un, sēžoties ūdensvadam, radās šī problēma, kas noveda pie avārijas.

Čuguna ūdensvada caurules šajā vietā esot izbūvētas 1912. gadā, un tās kalpo kopš centralizētās Rīgas ūdensapgādes izveides.

Visas brauktuves slēgšana ir ārkārtas situācija, skaidro Rīgas domes Satiksmes departamentā, tomēr autovadītājiem shēmas, kā apbraukt avārijas vietu, netiek dotas. Vairums izvēlas apvedceļu uz Salaspili. Ja vakar avārijas dēļ veidojās milzīgi sastrēgumi, tad šodien situācija ir normalizējusies.

Rīgas ūdens prognozē, ka brauktuve pie Berģiem, iebraucot Rīgā, satiksmei būs ierobežota vēl vairākas dienas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl