Nošautais Bunkus bija iemantojis daudzus ienaidniekus un tika ierauts vairākos skaļos skandālos

6 komentāri

Trešdienas rītā pie Rīgas Brāļu kapiem nogalinātais maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus dienu pirms nāves atsauca vērienīgas izsoles, kurām bija jānotiek tieši slepkavības dienā.

Maksātnespējas administratora greznā māja atrodas pie sabiedriskā transporta pieturas, pavisam netālu no Zoodārza. Presē minēts, ka kaimiņos dzīvo ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. “Jaunajam Laikam” un “Vienotībai” savulaik Mārtiņš Bunkus ziedojis tūkstošus.

Kā izriet no pēdējās Bunkus deklarācijas par 2016. gadu, tēvs Ojārs un brālis Kristaps viņam uzdāvinājuši gandrīz 100 000 eiro. Mārtiņš uz sava vārda reģistrējis vairākus nekustamos īpašumus, un deklarējis, ka kādai personai aizdevis 1,3 miljonus eiro.

Brālis Kaspars Bunkus publiski izgaismojies ar skandāliem ap savu amatu Valsts ieņēmumu dienestā, vadot Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Maksātnespējas procesa daļu, bet pēc skandāliem tika aizrotēts citā amatā.

Mārtiņa Bunkus vārds skaļi izskanēja medijos saistībā ar uzņēmuma ”Rego Trade” maksātnespējas procesu, kurā viņš bija administrators un vērsās tiesā, lūdzot atzīt uzņēmuma īpašnieka izsniegtos aizdevumus par neatbilstošiem likuma normām. Dienu pirms nāves Mārtiņš Bunkus atsaucis divas trešdien plānotas izsoles, kurās bija paredzēts pārdot 400 000 eiro vērtas prasījuma tiesības pret SIA “Rego Trade” bijušajiem vadītājiem.

Bunkus piederošajā advokāta birojā, Klusajā centrā, šodien valda klusums. Uz domofona zvanu neviens neatbildēja.  Policijā skaidro – pirms diviem gadiem Bunkus bija vērsies ar iesniegumu par viņam izteiktiem draudiem. Kas draudējis, policija neatklāj.

Luksusa auto, kurā Bunku nošāva, oficiāli pieder ofšoram, kura patiesie īpašnieki nav zināmi. Portāls “pietiek.com” ziņo, ka arī greznā Mežaparka māja oficiāli pieder Lielbritānijas ofšoriem.