“Norvik bankai” pērn 44 miljonu eiro zaudējumi; vadība šaubās par bankas spēju turpināt darbību un meklē investoru

0 Komentāru
“Norvik bankai” pērn 44 miljonu eiro zaudējumi; vadība šaubās par bankas spēju turpināt darbību un meklē investoru
LETA

Krievijas baņķierim Grigorijam Guseļņokovam piederošā “Norvik banka” pērno gadu noslēgusi ar 43,9 miljonu eiro zaudējumiem, kas ir ievērojami sliktāks rezultāts nekā pirms gada, kad bankai bija 9,4 miljonu eiro peļņa, liecina bankas publiskotais auditētais pārskats.

Bankai ir problēmas ar pietiekama kapitāla nodrošināšanu, tāpēc finanšu institūcijas vadība meklē kredītiestādei investoru vai apsver apvienošanās iespējas ar citu banku.

Galvenie “Norvik bankas” zaudējumu iemesli bija izveidotie uzkrājumi klientiem izsniegto aizdevumu un klientu parādu, pārdošanai pieejamo finanšu aktīvu un ieguldījumu īpašumu vērtības samazinājumam, te lielāko ietekmi atstāja 85% Krievijas “Norvik Bank” akciju pārdošana.

Banka gada pārskatā atzīst, ka vēl pērn neizpildīja kapitāla pietiekamības rādītājus, tas minimālā līmenī izdevies tikai šogad pēc Krievijas komercbankas pārdošanas. Pērnā gada beigās bankas grupa un pati banka bija pārkāpušas arī lielo riska darījumu limitus.

“Norvik bankas” vadība secina, ka finanšu pārskatu sagatavošanā ir piemērojams darbības turpināšanas princips, tomēr vienlaikus joprojām pastāv būtiska nenoteiktība, kas var radīt nozīmīgas šaubas par bankas spēju turpināt darbību. Nenoteiktība pastāv, jo īsā laika periodā bankai jāveic virkne pasākumu, lai uzlabotu rādītājus, un bažas pastāv attiecībā uz to, vai banka spēs īstenot pārskatīto bankas stratēģiju īsā un vidējā termiņā.

Stratēģijas īstenošana ir atkarīga no spējas īsā termiņā samazināt neprofila aktīvu ekspozīciju un no spējas pielāgot uzņēmējdarbības modeli (darījumu ar čaulas uzņēmumiem likvidācija utt.), kā arī nodrošināt, ka tā gūst pietiekamu peļņu no bankas pamatdarbības.

Banka turpina strādāt pie investoru piesaistīšanas, lai palielinātu akciju kapitālu un veido pamatu uzņēmējdarbības paplašināšanai. Kapitāla stiprināšanai bankas vadība izskata iespēju apvienoties ar vēl vienu kredītiestādi Latvijā, tā minēts “Norvik bankas” auditētajā gada pārskatā. “Norvik banka” pēc aktīvu apjoma pagājušā gada beigās bija septītā lielākā komercbanka Latvijā.

0 Komentāru