Norvēģija Latvijas zvejas kuģim vēlas piemērot 200 000 eiro naudas sodu

0 Komentāru

Saistībā ar Norvēģijā arestēto Latvijas sniega krabju zvejas kuģi Ārlietu ministrija Nrovēģijai iesniegusi Notu ar lūgumu atbrīvot kuģi ar 30 cilvēku akalpi. Eiropas Savienības (ES) Krabju zvejas asociācija notikušo dēvē par  klaju starptautisko tiesību pārkāpumu un vēršanos pret ES.

Zvejas kuģis ”Senators” pašlaik atrodas Norvēģijas ostā. Šobrīd notiekot aktīva viedokļu saskaņošana ES līmenī, jo šī situācijāa skar nevis kādas kompānijas vai Latvijas intereses, bet ES kopumā.

Didzis Šmits, ES Krabju zvejas asociācijas pārstāvis

Šobrīd kuģis stāv ostā, ir strīds ar norvēģiem, kuri mēģina uzlikt sodu, ap 200 000 eiro,  kam mēs nepiekrītam. Tā faktiski ir Norvēģijas vēršanās pret Eiropas Savienību, līdz ar to Eiropas Savienība arī vedīs šīs sarunas. Kuģis nav neko pārkāpis, tā ir mūsu pozīcija un visu 41 līgumslēdzēju pozīcija. Tikai norvēģiem šķiet, ka mēs esam kaut ko pārkāpuši. Strīds attīstās un tas būs precedents tam, kas šajā zvejas rajonā notiks turpmāk.

Šobrīd esot pāragri spriest, vai un kad arestu varētu atcelt un, kā šī situācija atrisināsies.  Norvēģijas puse apgalvo, ka apkalpe esot nodarbojusies ar nelegālu zveju, par ko liecinot ap 2600 jūrā izliktās krabju ķeršanas ierīces, turklāt apkalpei neesot bijis nepieciešamās atļaujas.

0 Komentāru