Norvēģi arestējuši Latvijas zvejas kuģi ar 30 cilvēkiem! ĀM iesniegusi notu ar lūgumu to atbrīvot

1 komentārs
Norvēģi arestējuši Latvijas zvejas kuģi ar 30 cilvēkiem! ĀM iesniegusi notu ar lūgumu to atbrīvot
FOTO: LETA

Ārlietu ministrija (ĀM) kontaktējusies ar Norvēģijas vēstniecību, iesniedzot notu ar lūgumu atbrīvot Latvijas sniega krabju zvejas kuģi ar 30 cilvēku apkalpi.

Ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons informē, ka izteikts arī lūgums netraucēt zveju, kas notiek saskaņā ar starptautiskajām vienošanām.

Viņš atsaucās uz juridisko ietvaru, tostarp 1980. gada Eiropas kopienas un Norvēģijas līgumu par zvejniecību, kas paredz, ka katru gadu puses diskutē par zvejas tiesībām, attiecībā arī uz Eiropas Savienības kuģiem, konkrētos ūdeņos, kas nav arī ES ūdeņi, nosakot arī zvejas tiesības Svalbāras (Špicbergenas) ūdeņos.

Saistībā ar sniega krabju zveju Norvēģijas teritorijas Svalbāras (Špicbergenas) ūdeņos arestēts Latvijas zvejas kuģis “Senators”, informē Eiropas Savienības Krabju zvejas asociācijas pārstāvis Didzis Šmits.

Saskaņā ar izdevuma “The Independent Barents Observer” ziņoto, Latvijas kuģis pagājušajā nedēļā aizturēts, jo apkalpe esot nodarbojusies ar nelegālu zveju, par ko liecinot ap 2600 jūrā izliktās krabju ķeršanas ierīces, turklāt apkalpei neesot bijis nepieciešamās atļaujas. “Senators” krasta apsardzes kuģa pavadībā nogādāts līdz krastam, kur nodots policijas rīcībā.

1 komentārs