Komentāri
Normatīvie akti Mežaparka estrādei neparedz evakuācijas plānus, ziņo VUGD
FOTO: LETA

Pirms XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem ugunsdzēsēji pārbaudīja Mežaparka estrādi, un ugunsdrošības prasību pārkāpumi konstatēti nebija. Ugunsdzēsēji norāda, ka normatīvie akti estrādei neprasa izstrādāt cilvēku evakuācijas plānus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses sekretāre Viktorija Gribuste  pastāstīja, ka estrāde ir kultūrvēsturiska būve, kura kopā ar pieguļošo teritoriju un tajā izvietotajām ēkām ir iekļauta VUGD ugunsdrošības pārbaužu plānā.

Objekta plānotā ugunsdrošības pārbaude tika veikta 2013.gada 31.maijā. Pēdējā neplānotā pārbaude tika veikta šogad jūlija sākumā saistībā ar XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Pārbaudes rezultātā ugunsdrošības prasību pārkāpumi konstatēti nebija. Ņemot vērā, ka Mežaparka Lielā estrāde ir atklāts brīvdabas objekts, normatīvie akti tai neprasa izstrādāt cilvēku evakuācijas plānus, līdzīgi kā tas ir pagalmiem un ielām.

Pirms svētkiem VUGD amatpersonas pārbaudīja ugunsdzēsības ūdens ņemšanas vietas, pagaidu tirdzniecības vietu izvietojumu, piebraukšanas ceļus ugunsdzēsības un glābšanas tehnikai.

Visa pasākuma un arī mēģinājumu laikā Mežaparka estrādē atradās ugunsdzēsēji ar speciālo transportlīdzekli un ugunsdrošības inspektori, kuri kontrolēja ugunsdzēsības aparātu esamību, atklātas liesmas lietošanu, pirotehnikas lietošanu, kā arī smēķēšanu neatļautās vietās.

Izvērtējot iespējamos skatuves riskus no ugunsdrošības viedokļa, VUGD norāda, ka skatuve ir veidota no degtnespējīgiem materiāliem, līdz ar to aizdegšanās risks uz skatuves ir minimāls.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par ugunsdrošību masu pasākumā atbild tā organizētājs vai viņa pilnvarota persona, piebilda Gribuste.

Kā ziņots, aizvadīto XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā Mežaparka estrādē uz skatuves bija divreiz vairāk bērnu, nekā rekomendēts būvinženieru drošības atzinumā, vēsta žurnāls “Ir”. Kā stāstījis “Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis, izstrādātais drošības atzinums paredzēja, ka estrādes tribīnes var uzņemt 6000 cilvēku, bet šo rekomendāciju organizatori pārkāpuši uz pusi.

Vaikulis  sacīja, ka sabiedrība kā estrādes apsaimniekotāja veica tās ietilpības pārbaudi un attiecīgo atzinumu vasaras sākumā nosūtīja gan Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatoriem, gan arī astoto Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku organizatoriem, kā arī VUGD. Tālākās darbības bijušas organizatoru ziņā, skaidroja Vaikulis.

Tikmēr svētku organizācijas izvērtēšanas komisija vērtēs arī iespējamos pārkāpumus, pārpildot Mežaparka estrādi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl