1 komentārs

Valsts iestādes asi vērsušās pret “Latvijas Pasta” darbinieku, kurš sociālajā tīklā “Twitter” norādīja uz smagnējo Valsts ieņēmumu dienesta birokrātiju un publicēja attēlu ar 22 parakstiem uz kāda saskaņota dokumenta. Pasta iekšējās drošības dienesta vadītājs bija spiests amatu atstāt. Kaut attēlā konfidenciāli dati nav redzami, pasts un Valsts ieņēmumu dienests viņam pārmet sensitīvu datu nopludināšanu.

Savā personīgajā “Twitter” kontā Ivars Čivčišs publiskoja fotogrāfiju, kas atainoja, kā Valsts ieņēmumu dienestā norit dokumentu saskaņošana – redzams papīrs ar vismaz diviem dučiem parakstu un zīmogu, kas no vienas nodaļas pie citas ceļojis desmit dienas. Ar šo publikāciju Čivčišs vēlējies norādīt uz VID arhaisko birokrātisko aparātu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču šis lēmums ”Latvijas Pasta” Iekšējā drošības dienesta vadītājam maksāja amatu – pēc abpusējas vienošanās darbs bija jāatstāj.

Ivars Čivčišs emocionālu pārdzīvojumu dēļ nevēlējās tikties ar TV3 ziņām, bet rakstiski pauda savu viedokli par piedzīvoto.

Ivars Čivčišs, bijušais ”Latvijas Pasta” Iekšējās drošības dienesta vadītājs

Ar konkrēto tvītu nekādu informāciju, izņemot par slikto pārvaldību VID, neesmu atklājis. Tāpat uzskatu, ka noklusējot informāciju par trūkumiem, nav iespējams panākt uzlabojumus. Ačgārna un pārspīlēta reakcija par nenozīmīgu gadījumu.

Pārkāpti “Latvijas Pasta” principi

”Latvijas Pasts” pauž nožēlu par notikušo – pēc iestādes vadītāja vārdiem, šajā situācijā neviens nav bijis ieguvējs. Cilvēcīgi Vilcāns saprotot Čivčišu, taču pasts citādi nevarēja rīkoties, pretējā gadījumā tiktu devalvēta pasta iekšējās drošības sistēma.

Mārcis Vilcāns, “Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētājs

Mēs nevērtējam dokumenta saturu vai kas tas ir par sadarbības partneri. Mēs vērtējam to, ka šāds fakts noticis. Pie mums bija dokuments, kurš noplūdis. Un noplūdis no paša drošības dienesta.

Čivčišs iepriekšējā darba vietā nostrādāja gandrīz deviņus gadus, taču viņa līdzšinējā darbība netika ņemta vērā – šis atgadījums tika vērtēts par pārāk kliedzošu, lai piemērotu tikai disciplinārsodu.

Šāda līgumu saskaņošana – standarts

Izskanējušās aizdomas, ka Čivčišu atbrīvot palūdzis VID, pastā kategoriski noraida. To pašu saka dienestā.

Antra Gremzde, VID Nodrošinājuma pārvaldes direktore

Mēs nekādā mērā neesam neko prasījuši, ne arī izteikuši viedokli.

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule šajā sakarā izteikusies, ka nobildētais dokuments bijis sensitīvs un saistīts ar muitas lietām. Čivčiša publikācijā gan nekas tāds nav manāms un tā saturu neapstiprina arī Gremzde. Viņa uzskata, ka dokumentā redzamais parakstu lērums nenozīmē neefektīvu pārvaldību.

Antra Gremzde, VID Nodrošinājuma pārvaldes direktore

To regulē MK noteikumi, ka saskaņojumi jāsniedz vīzu veidā. Jo plašāka joma, jo lielāks saskaņotāju skaits. Te bija saskaņojumi gan no finansistiem, gan no juridiskā aspekta. Vajadzēja daudz iesaistīto, kuriem vajadzēja norādīt, ka piekrīt dokumentā paustajam.

”Latvijas Pasta” lēmumu par attiecību beigšanu ar Čivčišu akceptē arī iestādi pārraugošā Satiksmes ministrija Ulda Auguļa personā.

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Te var redzēt, cik rafinēti atbrivojas no "nepaklausīgiem".Neviens nav licis, neviens nav pildījis, bet dažu dienu laikā tīri papīri.Sensitīvi ir datumi, neskaidri paraksti, jo atšifrēts ir tikai Cīrules paraksts.Smieklīgi.Kur darba likumdošana,jo, manuprāt,ir runa par uzteikuma brīdinājumu, laiku utt.Vairs tādu likumu nav?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl