Noguruši, bet priecīgi; naktī no Grieķijas atlidojusī sīriete sniedz pirmo interviju

1 komentārs

Šonakt Latvijā ieradusies otrā patvēruma meklētāju grupa no Grieķijas. Šoreiz tās ir četras ģimenes ar bērniem no Sīrijas un Irākas, kuras bēgušas no kara šausmām savā dzimtenē.

Glāba bērnus no kara šausmām

Šo pēcpusdien pagājušajā naktī atlidojušie patvēruma meklētāji devās pastaigāties pa Muceniekiem. Sīriete Punana ar vīru meklēja tuvāko veikalu. Viņa TV3 Ziņām atklāja, ka joprojām esot milzīgs nogurums. Tomēr jaunā sieviete smaida – garais neziņas posms par nākotni un viņas statusu Eiropā tuvojas noslēgumam. ”Lai gan esmu šeit tikai vienu dienu, jūtos labi. Te ir tikai mazliet aukstāks nekā manā pilsētā Sīrijā. Ziemā pie mums temperatūra mēdz noslīdēt līdz mīnus trīs grādiem. Sīrijā situācija ir ļoti sarežģīta, un mums ar vīru bija jāglābj bērni,” īsā intervijā lauzītā angļu valodā stāstīja Punana. Sieviete Muceniekos uzturas kopā ar saviem pirmsskolas vecuma bērniem – divām meitām un dēlu. Ar ģimeni kopā ir arī vīrs, kurš gan runā tikai arābu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārsvarā runā arābu valodā

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē atklāj, ka no visiem 15 šoreiz atvestajiem bēgļiem tikai daži nedaudz runā angliski, pārējie zina savu dzimto – arābu – valodu. Starp viņiem ir tādu profesiju pārstāvji kā bankas darbinieks, bārddzinis, pavārs un drēbnieks. Visi ir apņēmušies apgūt latviešu valodu. ”Visas šīs personas izteica vēlmi doties uz Latviju,” rezumē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Santa Jonāte. Turpmāk atbildīgās iestādes lems, vai uz Latviju atvestās personas atbilst bēgļa vai alternatīvajam statusam. ”Šobrīd visi aklimatizējas un paralēli ar viņiem strādā Valsts robežsardze. Pirmā darbības jau notika naktī, visiem noņēma pirkstu nospiedumus, izdeva pirmo dokumentu,” piebilda Jonāte.

Nākamos bēgļus vedīs, iespējams, no Itālijas

Abas pirmās februārī Latvijā no Grieķijas nogādātās ģimenes vēl aizvien gaida lēmumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu. Iekšlietu ministrijā skaidro, ka lēmums būšot tuvāko nedēļu laikā. Šie seši cilvēki jau veiksmīgi apgūstot latviešu valodu un iesaistās sabiedriskās aktivitātēs. Viens no viņiem jau izmēģinājis spēkus riteņbraukšanas maratonā. Drīzumā Latvijā varētu ierasties nākamā patvēruma meklētāju grupa, šoreiz, visticamāk, no Itālijas.

Video

Pilno interviju skaties šeit:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl