Nogalinātais Bunkus aktīvi meklējis “politisko aizmuguri” Saeimā, solot dāsnus ziedojumus

1 komentārs
Nogalinātais Bunkus aktīvi meklējis “politisko aizmuguri” Saeimā, solot dāsnus ziedojumus
Foto: Reuters / LETA

Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS) nācis klajā ar paziņojumu, ka savulaik personīgi ticies ar Mārtiņu Bunku, par kuru līdz šim publiska informācija, izņemot darba lietas, bija ļoti skopa.

Bunkus zvanījis un piedāvājis satikties, lai lobētu administratora Armanda Rasas kļūšanu par “Trasta komercbankas” likvidatoru. Lai to izdarītu, vajadzēja panākt Nacionālās Apvienības priekšlikuma gremdēšanu, ar kuru bija iecerēts liegt par maksātnespējas administratoru kļūt personai, kas sadarbojusies ar kādu no uzņēmuma kreditoriem.

Kārlis Seržants
Saeimas deputāts (ZZS)

Tad, kad mēs satikāmies vienā blakus kafejnīcā, bija viennozīmīgs piedāvājums: ja es nobalsoju pret šo priekšlikumu, ja es varu noskaņot arī ZZS frakcijas deputātus, tad es varētu rēķināties ar labu finansiālu atbalstu uz vēlēšanām. Nepiekritu, darījums nenotika.

TV3 Ziņas: Viņš minēja summas?

Nē, tikai tā – ka varētu atbalstīt.

TV3 Ziņas: Jūsuprāt, viņam izdevās citus uzpirkt?

To es nezinu, neesmu klāt stāvējis.

Rasa, kļuvis par “Trasta komercbankas” administratoru, savā komandā kā ekspertu piesaistījis Bunkus. Pēc Seržanta teiktā, Bunkus atstājis ļoti pārliecināta jurista tēlu. “Viņš veidoja savu centru, kas varētu veikt maksātnespējas procesus, gūt labumu. Labi sakari VID, kur brālis strādāja. Izskatījās, ka ir potenciālais “Sprūds 2″, nākotnē. Grezna dzīve, māja, mašīna, uz cita vārda reģistrēta.”

Savulaik Bunkus ziedojis 6000 eiro “Jaunajam Laikam” un “Vienotībai”. Vienlaikus Bunkus bijis arī “Vienotības” pārstāves Solvitas Āboltiņas vīra Jāņa Āboltiņa kādreiz vadītā uzņēmuma “IVE Motors” administrators. “Vienotība” noliedz, ka būtu kalpojusi Bunkus interesēm, viņš spiedienu neesot izdarījis.

Aleksejs Loskutovs
Saeimas deputāts (“Vienotība”)

Šodien Saeimas sēdē kāds no kolēģiem teica: “Vai tiesa, ka Bunkus kādā veidā ir saistīts ar “Vienotību?”, uz ko es atbildēju: “Ne es pats biju saskarsmē, neesmu dzirdējis, ka viņš nepastarpināti runātu ar politiķiem”.

Šodien VID publiskoja Bunkus deklarāciju, kuru viņš bija iesniedzis aprīlī. Viņam piederēja septiņi nekustamie īpašumi, aizdevis 1,2 miljonus, nopelnījis 1,4 miljonus. Tiesa gan, darbojoties kā advokāts, nevis maksātnespējas administrators. Kas ir bijuši dāsnie klienti, darījumi – netiek atklāti.

Guna Kaminska
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas pārstāve

Latvijas Zvērinātu advokātu padomei nevar būt šādu ziņu. Vienkārši, nevar būt! Ne advokātam ir tiesības atklāt savus klientus un ienākumus, izņemot ārkārtas situācijas, ja ir sūdzības.

Pēdējā laikā aktuālākais jautājums bija par “ABLV Bank” pašlikvidācijas atļaušanu vai neatļaušanu, kuru saistīja Bunkus interešu sfēru. “ABLV Bank” likvidācija ir ļoti gards kumoss, kur likvidatoriem teorētiski iespēja tikt pie 400 miljoniem eiro. Bunkus bija otrais numurs FKTK iesniegtajā kredītiestāžu likvidatoru amata kandidātu sarakstā, tomēr trešdienas rītā administratora dzīvību laupīja nezināmu slepkavu raidītas lodes.