Nogalinātā Bunkus birojs: Pēdējās nedēļas esam pavadījuši kā ļaunā murgā

2 komentāri
Nogalinātā Bunkus birojs: Pēdējās nedēļas esam pavadījuši kā ļaunā murgā
Fotokolāža: SKATIES/TV3 ZIŅAS

Maija nogalē Rīgā noslepkavotā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus birojs atklātā vēstulē izplata viedokli par notikušo.

“Algotu slepkavu lodes izbeidza kolēģa Mārtiņa Bunkus dzīvi. Ir bijusi mediju interese runāt ar mums, taču notikušā smagums neļāva sakopot savas domas,” vēstuli iesāk Bunkus biroja kolektīvs.

Neraugoties uz notikušo, Bunkus birojs turpināšot pastāvēt. “Netaupīsim nedz spēkus, nedz līdzekļus, lai Mārtiņa slepkavība tiktu atklāta.”

Eiropas Advokatūru un juristu biedrības padome izteikusi tieslietu ministram sašutumu par kolēģa zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavību. Tajā pašā laikā, neraugoties uz birojam traģisko dzīves periodu, esot atradušies zemiski politiķi, kuri jau nekavējoties pēc nāves mēģinājuši traģēdiju kapitalizēt savās vai pasūtītāju interesēs, “pakāpties un veidot savas karjeras uz cilvēka slepkavības rēķina”, tā raksta Bunkus birojs.

“Mārtiņš sevi aizstāvēt vairs nevar. Tādēļ nožēlojami izskatās šie politiķi, kuri tik bravūrīgi un drosmīgi metās cīņā ar mirušu cilvēku.”

Kā viens no piemēriem tiek minēts Saeimas deputāta Kārļa Seržanta paziņojums, ka Bunkus esot mēģinājis ietekmēt viņa balsojumu. “Kāpēc Seržants nekavējoties nevērsās KNAB? Šāda saruna, ja K.Seržants savlaicīgi neinformēja tiesībsargājošās institūcijās, godu viņam nedara, īpaši, ja viņš to atceras tikai pēc sarunas biedra nošaušanas, kurš vairs nevar ne apstiprināt, ne noliegt, ne interpretēt šādas sarunas esamību. Acīmredzot, bija kāds, kam ir iespēja piespiest Seržantu runāt pretēji paša Seržanta kā politiķa interesēm,” uzskata Bunkus birojs.

Bunkus birojs arī kritizē bijušā maksātnespējas administratora A.Gobzema sacīto, ka maksātnespējas administratoru rindas pēdējās vietās viens pēc otra atradušies Bunkus advokātu biroja pārstāvji. “Lai mums paskaidro, kā tieši kāds šo secību var ietekmēt un ko tieši tas dod, ja reizi ceturksnī rinda tiek sajaukta? Kādas tieši ir administratoru iespējas ietekmēt rindu?”

“Mārtiņš Bunkus – zinošs, neatlaidīgs un principiāls advokāts – bija ļoti neērts oponents. Uzskatām, ka tieši tas ir tagadējās nomelnošanas pamatā, kad Mārtiņa nāve uzdrošināja melu kampaņas pasūtītājus aktivizēties,” piebilst Bunkus birojs.

“Uzticamies tiesībsargājošo institūciju darbam un ticam, ka slepkavībā vainīgie tiks saukti pie atbildības. Kolēģa Mārtiņa Bunkus piemiņu aizstāvēsim mēs un neļausim to sabradāt.”

Jau vēstīts, ka 30. maijā pie Rīgas Brāļu kapiem gaišā dienas laikā Bunkus vadītās “Range Rover” automašīnas virzienā tika raidīta tēmēta automāta ložu kārta. Gūtie ievainojumi izrādījās nāvējoši. Policija drīz vien paziņoja, ka šī bijusi iepriekš plānota slepkavība.

M.Bunkus slepkavības hronoloģija

2 komentāri