Nodokļu reformu plāns paredz celt nodokli degvielai, cigaretēm un alkoholam

1 komentārs

Sākotnēji skaļi pieteiktās Danas Reiznieces-Ozolas nodokļu reformas izmaksas bija paredzēts segt, palielinot vairākus patēriņa un akcīzes nodokļus. Šonedēļ ieceres viena pēc otras izgāzās. Par sacelto ažiotāžu niknumu neslēpj premjera partijas vadošie politiķi, kuri atraduši vainīgos.

Reformas īstenošanai izvēlēts iet sabiedrībā daudz populārāku, taču visai riskantāku ceļu – palielinot budžeta deficītu. Jau sāktas konsultācijas ar Eiropas Komisiju (EK) par budžeta deficīta palielināšanu līdz 1,6% no IKP. Tas ir teju divas reizes vairāk nekā pērn. Taču šis risinājums nepatīk koalīcijas partneriem no “Vienotības”.

Čigāne prognozē, ka EK Latvijai ekonomiskas izaugsmes laikā neļaus vairāk aizņemties, ņemot vērā, ka atkāpe jau solīta saistībā ar veselības un pensiju reformām. Tādējādi vasarā, kad reforma būs jāakceptē Saeimai, varētu sākties haoss, līdzīgs tam, kas notika pērn ar mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām.

Skepsi par to, ka Saeima varētu atļaut būtiski palielināt budžeta deficītu, pauž arī daļa Nacionālās apvienības deputāti, kuri gatavi valdības reformu Saeimā būtiski pārstrādāt.

Tikmēr pret budžeta deficīta palielināšanu neiebilst ZZS un opozīcija esošā partija “Saskaņa”, pēc kuras domām, tas ir mazākais no ļaunumiem, lai īstenotu nodokļu samazināšanu.

Jāpiebilst, ka šodien satraukumu par nodokļu reformas gaitu pauda arī viena no lielākajām auditorkompānijām, kuru vada Latvijas Ārvalstu investoru padomes vadītāja.

Saskaņā ar plānu nodokļu reformu paredzēts pieņemt triecientempā. Valdībai tā jāprezentē nākamnedēļ, bet Saeimai jāpieņem līdz Jāņiem.

Finanšu ministrija jau sākusi sarunas ar Eiropas Komisiju, lai budžeta deficīta līmeni palielinātu līdz 1,6% jeb teju divas reizes vairāk nekā šobrīd.

TOP komentāri

  • sprīdis
    +2 +2 0

    sprīdis

    ko t čakarējaties? ejiet tak drošāk uz priekšu, uzlieciet nodokli arī maizei, to tak visi ēd, būs vairāk nodokļu ieņēmumu. es ieteiktu izgudrot ieelpotā gaisa mērierīci uzdot pilsoņiem to iegādāties un lai šie maksā arī par patērēto gaisu, ja jau ņirgāties tad pēc pilnas programmas.
    āži, bļin, kaut sātans jūs ellē dīrātu visos caurumos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl