Nodokļu reforma: šonedēļ valdības ārkārtas sēde nenotiks

Komentāri

Valdība tomēr vēl šonedēļ nelems par vērienīgo nodokļu reformu. Vairāki neskaidri jautājumi saglabājušies ne vien koalīcijas partnerim “Vienotībai”, bet arī premjerministra pārstāvētajai Zaļo un zemnieku savienībai.

Piektdien valdības ārkārtas sēde, kurā bija jāvienojas par nodokļu reformas pamatnostādnēm, tomēr nenotiks. Iemesls – “Vienotība” nākamotrdien vēlas tikties ar Ministru prezidentu, lai saņemtu atbildes uz vairākiem neskaidriem jautājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr “Vienotībai” esot nevis iebildumi pret reformu, bet gan jautājumi par to. Konceptuālu atbalstu pauž arī Nacionālā apvienība.

Pagājušā piektdienā kļuva skaidrs, ka nodokļu ieņēmumu kritums, kuru radīs valdības partneru atbalstītās ieceres, piemēram, ienākumiem līdz 45 000 eiro gadā mazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi, tiks kompensēts ar akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholam. Premjerministrs pieļauj reformā izmaiņas, taču ne būtiskas.

Vēl piesardzīgāk nekā koalīcijas partneri par reformu izsakās premjera pārstāvētās Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs.

Iebildumi pret reformu esot ne vien pašvaldībām, bet, piemēram, arī lauksaimniekiem, kurus negatīvi ietekmētu akcīzes celšana dīzeļdegvielai. Turklāt joprojām nav skaidrības par veselības nozares finansējumu. Kritika tiek veltīta arī pašu vadītājai Finanšu ministrijai.

Tikmēr Ministru prezidents norāda, – valdība lēmumu par reformu var atļauties atlikt uz nedēļu, bet ne uz mēnesi. Šobrīd ārkārtas sēde par pamatnostādnēm pārcelta uz nākamo trešdienu.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl