Noderīga informācija Lielās talkas dalībniekiem

Komentāri
Noderīga informācija Lielās talkas dalībniekiem
LETA

Lielā talka, kas Latvijā notiek kopš 2008. gada, šogad talciniekus pulcēs sestdien, 23. aprīlī, no pulksten 9.00 līdz 15.00 vienlaikus visā Latvijā.

Tradicionāli arī šogad tajā piedalīsies gan politiķi, gan uzņēmēji, gan citi visdažādāko nozaru sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Lai neapjuktu lielajā informācijas daudzumā, tapusi noderīga informācija Lielās talkas dalībniekiem.

Raksta turpinājumā iespējams uzzināt, kā saģērbties, ko ņemt līdzi, kur saņemt atkritumu maisus, ko iesākt ar aizdomīgiem atkritumiem un mirušiem dzīvniekiem, kā arī citas atbildes uz aktuāliem jautājumiem.

Ko Lielajā talkā plānots paveikt šogad – plašāk LNT Ziņās plkst. 20.00!

Kur doties talkot?

LETA

LETA

Savu talkošanas vietu iespējams uzzināt tuvākajā pašvaldībā vai noskaidrot mājaslapā www.talkas.lv sadaļā Talkas vietas. Tur iespējams apskatīt visas oficiāli reģistrētās talku vietas. Katrā reģistrētajā talkas vietā ir sava atbildīgā persona, ar kuru iespējams sazināties.

Kā ģērbties talkotājam?

LETA

LETA

Dodoties talkot, noteikti jāņem līdzi darba cimdus. Lielās talkas rīkotāji iesaka vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm.

Kājās Lielās talkas rīkotāji iesaka vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās rīkotāji iesaka vilkt slēgtus apavus ar cietu un biezu zoli, lai pēdās neiedurtos kāds stikls vai ass priekšmets. Galvā ieteicams vilkt cepuri vai lakatu, kas pasargās no ērču piesūkšanās.

Kur saņemt atkritumu maisus?

LETA

LETA

Atkritumu maisus talkas dalībnieki var saņemt ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā visā Latvijā 23. aprīlī. Šogad maisi ir baltā krāsā. Atkritumu vākšanas Lielās talkas ietvaros šogad notiks tikai šajos maisos. Lai saņemtu papildus informāciju, jāvēršas pie koordinatora.

Kur iespējams atstāt pilnos maisus?

LETA

LETA

Lielās talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu koordinē attiecīgā pašvaldība. Piepildītos maisus jāatstāj tikai reģistrētā talkas vietā un par to atrašanās vietu jāinformē talkas atbildīgo.

Neskaidrību gadījumā jāsazinās ar savas pašvaldības talkas koordinatoru.

Aizdomīgi atkritumi un miruši dzīvnieki. Ko ar tiem iesākt?

 

LETA

LETA

Ja talkojot gadās atrast izlietotas šļirces, pudeles ar nenosakāmiem šķidrumiem, akumulatorus vai citus bīstamus atkritumus, tos nekādā gadījumā nedrīkst aiztikt.

Par aizdomīgu priekšmetu jāinformē talkas atbildīgo, bet par uzietu mirušu dzīvnieku – attiecīgo pašvaldību.

Ja ir atrasti vairāk nekā divi ievainoti vai bojāgājuši dzīvnieki, jāziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl