Komentāri
Noderīga informācija Lattelecom Rīgas maratona apmeklētājiem

No 13. maija līdz 15. maijam notiks 26. Lattelecom Rīgas maratons, piedāvājot virkni pasākumu, sākot ar vismazākajiem skrējējiem līdz pat pieredzējušiem maratonistiem un ārvalstu viesiem.

Piektdien, 13. maijā no plkst. 10 līdz 20 plānots Lattelecom Rīgas maratona EXPO. 14. maijā no plkst. 10 līdz 20 arī plānots Lattelecom Rīgas maratona EXPO. Plkst. 10 sāksies simboliskais treniņš Mežaparkā ar elites skrējējiem, kā arī Rimi Bērnu diena. Plkst. 14 gaidāma Nāciju parāde, bet plkst. 15 – Rimi Bērnu dienas Ģimeņu skrējiena starts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Interese par dalību Rimi bērnu dienu skriešanas sacensībās šogad ir lielāka nekā pērn, maksimālais skrējēju skaits ir sasniegts divās no piecām distancēm. Reģistrācija 400 metru trasei Lielie un 800 metru trasei Paši lielākie tiek slēgta, savukārt reģistrācija 3,6 kilometrus garajam Ģimeņu skrējienam Rīgas centrā, kā arī trasītēm Paši mazākie un Mazākie joprojām ir atvērta līdz dalībnieku limita sasniegšanai.

Savukārt svētdien, 15. maijā. plkst. 8.30 – starts maratonam un pusmaratonam. Plkst. 12.30 – starts 10 kilometru distances skrējienam, bet plkst. 14 – starts sešu kilometru distances skrējienam.

Turpinājumā – noderīga informācija Lattelecom Rīgas maratona dalībniekiem. 

LETA

LETA

Šogad maratona laikā – plaša kultūras programma

Pie Brīvības pieminekļa no plkst. 9 gaidāma Kultūras Goda sardze – vairāki simti tautas deju dejotāji izvietosies simboliskā goda sardzē un dīdžeja Artūra Krūzkopa pavadībā uzmundrinās maratona dalībniekus un līdzjutējus.

Izlaušanās skatuve Brīvības un Elizabetes ielu krustojumā pulcēs tos, kuri vēlēsies redzēt Latvijā populāru mākslinieku – Daumanta Kalniņa, Aija Andrejevas, Jāņa Stībeļa, Gintas Krievkalnas un Mārtiņa Jātnieka – darbošanos. Pirmais concerts – no plkst. 9, noslēdzošais – ap plkst. 14.

Par mūziku 11. novembra krastmalā gādās dīdžeji Toms Grēviņš, Kaspars Breidaks, Pauls Timrots.

Kopumā mūzika tiks atskaņota vēl 16 vietās trasē. Maratona dalībniekus izklaidēs arī Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, bet Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti skrējējus sveiks ar maratonā pārstāvēto valstu karogiem.

LETA

LETA

Mediķu ieteikumi skrējējiem

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi aicina tās dalībniekus nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai.

Vēl pirms maratona, ja pēdējā laikā bijusi kāda saslimšana, trauma un organisms, iespējams, vēl nav pienācīgi atguvies, konsultējies ar ārstu par dalību tajā.

Savukārt maratona laikā NMP dienesta mediķi aicina – skriešanas laikā sajūtot diskomfortu, nekavējoties pārtrauc skriešanu un vērsies pie mediķiem pēc palīdzības! Ja trases malā esoši veselības uzraugi iesaka pārtraukt skriešanu, klausi ieteikumam un dodies malā.

Visas trases garumā vairākās vietās dežūrēs mediķi.

LETA

LETA

Jārēķinās ar vērienīgiem satiksmes ierobežojumiem

Sestdien, 14. maijā, un svētdien, 15.maijā, saistībā ar maratona norisēm gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi – no piektdienas, 13. maija, vakara transporta līdzekļu kustībai būs slēgta 11. novembra krastmala.

No piektdienas plkst. 20 līdz svētdienas plkst. 24 būs slēgta transrpota kustība 11. novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai. Tiesa, šie ierobežojumi neattieksies uz transport ar speciālām caurlaidēm.

14. maijā no plkst. 15 līdz plkst. 16 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Rimi bērnu dienas Ģimeņu skrējiena maršrutā, kas ietver 11. novembra krastmalu, Eksporta ielu, Elizabetes ielu, Krišjāņa Valdemāra ielu, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāri, Brīvības bulvāri, Kaļķu ielu.

Savukārt 15. maijā no plkst. 7.30 līdz plkst. 16 slēgs transportlīdzekļu satiksmi iepriekš plānotajos maratona maršrutos.

15. maijā no plkst. 8.30 līdz plkst. 14.45 nepieciešamības gadījumā organizēs divvirzienu transporta līdzekļu satiksmi Kronvalda bulvāra posmā no Muitas ielas līdz Elizabetes ielai, Doma laukumā, Skanstes ielas posmā no Hanzas ielas līdz Zirņu ielai, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra posmā no Kaļķu ielas līdz Smilšu ielai, kā arī Eksporta ielas posmā no Rīgas pasažieru ostas līdz Hanzas ielai, kravas transportlīdzekļu un tūristu autobusu izbraukšanai un iebraukšanai ostas teritorijā.

No 13. maija plkst. 17 līdz 15. maija plkst. 24 transportlīdzekļiem tiks aizliegts apstāties un stāvēt 11. novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai un 11. novembra krastmalai piegulošajā paralēlajā ielā Vecrīgas pusē starp Bīskapa gāti un Poļu gāti un Kaļķu ielā.

Doma laukumā transporta līdzekļu apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumi būs spēkā jau no 12. maija plkst. 23.30 līdz 16. maija plkst. 8.

Foto: Ieskats 2015. gada Lattelecom Rīgas maratonā

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl