Nocirsti koki un izdangāti meža ceļi! Kas notiek Biķernieku mežā?

19 komentāri

Biķernieku meža apkaimes iedzīvotājus, kā arī sociālo tīklu lietotājus satraucis redzētais mežā – iemīļoto pastaigu taku vietā nocirsti koki un izdangāti meža ceļi. Kas šobrīd notiek Biķernieku mežā?

Biķernieku mežs jau sen kļuvis par atpūtas, pastaigu un sportošanas vietu daudziem Rīgas iedzīvotājiem. Tomēr rīdzinieku iecienīto pastaigu taciņu vietā jau kādu laiku Biķernieku mežā ir redzami nocirsti koki, kā arī smagās tehnikas sabojātās meža takas. Tieši tas izraisījis sabiedrības neapmierinātību ar notiekošo mežā.

Ieejot Biķernieku mežā no Lielvārdes ielas un paejot uz priekšu kādus 600-700 metrus, nonākam līdz šai vietai. Pārvietoties pa Biķernieku mežu bez gumijas zābakiem šobrīd nav iespējams.

Par Biķernieku meža izciršanu atbildīgs ir uzņēmums “Rīgas meži”, kas arī ir Biķernieku meža īpašnieks. Uzņēmumā norāda, ka izciršanas darbi ir nepieciešami mežā augošo koku, jo īpaši priežu, augšanas telpas palielināšanai.

Edgars Vaikulis
SIA “Rīgas meži” valdes loceklis

Ja to nedarītu, pēc laika tur esošās priedes paliktu vecas un nokristu, jaunās nebūtu izaugušas un vietā mēs redzētu pēc būtības mazvērtīgu lapu koku mežu.

Atļauju izcirst Biķernieku mežu izsniedzis Valsts meža dienests. Kopējā izciršanas platība ir 29 hektāri. Dienestā skaidro, ka kaut gan daudzi Biķernieku mežu uztver kā vietu aktīvai atpūtai, tas, pirmkārt, ir un paliek mežs, nevis, piemēram, parks vai mežaparks.

Normunds Knēts
VMD Mežsaimniecības daļas vadītājs

No mežsaimnieciskā viedokļa skatoties, iemesls ir koku pārliekais daudzums, kas traucē kokiem attīstīties. Samazinot šo daudzumu, atliekušie koki var attīstīties pilnvērtīgāk. Bet tas attiecas tieši uz Biķernieku mežu kā uz mežu, nevis uz kaut kādu relaksācijas objektu.

Tomēr Biķernieku mežs savas atrašanās vietas dēļ ir iemīļots pastaigu maršruts daudziem rīdziniekiem. Ar to arī ir jārēķinās. Meža īpašnieks solījis visus meža kopšanas darbus pabeigt mēneša laikā.

Edgars Vaikulis
SIA “Rīgas meži” valdes loceklis

Pusē no rudens ir vairāk lietus nekā iepriekšējos četros gados kopā. Tas arī ir apliecinājums tam, kāpēc skats šoreiz ir ne tāds, kā mēs bijām cerējuši. Darbiem pēc būtības jau bija jābūt pabeigtiem, bet tieši ļoti nelabvēlīgu apstākļu dēļ viņi ir ievilkušies

Visi ciršanas darbu pārpalikumi, proti, baļķi, zari un krūmi, pakāpeniski tiks izvesti, nonākot divos galapunktos: “Rīgas mežu” kokzāģētāvā, kā arī izsolē, kurā tie tiks pārdoti citiem kokapstrādes uzņēmumiem. Uzņēmums apgalvo, ka iegūtie līdzekļi tiks izmantoti citiem mežu un parku apsaimniekošanas darbiem. Tiesa, vietējie iedzīvotāji ar šo situāciju apmierināti nav, un arī sociālajos tīklos parādās neticība, vai mežs tiešām tiks sakārtots un vai tas notiks sabiedrības interesēs.

TOP komentāri

 • interesanti
  +4 +4 0

  interesanti

  Kur tad mediju, kuri par zaļiem sevi sauc, viedoklis un trauksme? Vai atkal divkosība - bailes, ka nesaņems finansējumu saviem projektiem? Un tad raksta un satraucas par tiem, no kuru maka nesaņem finansējumu.
 • Didzis Sedlenieks
  +4 +3 -1

  Didzis Sedlenieks

  Biķernieko notiek tikai tas pats, kas notiek visā Latvijā - atbrauc, nozāģē kokus, sačakarē ceļus un aizbrauc. Ceļus neviens pēc tam nelabo, protams.
 • Jacob Duke
  +1 +1 0

  Jacob Duke

  Kam gan tur mežā citam jānotiek kā mežizstrādei...jeb tur parks domāts ???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl