No ZZS saraksta uz Saeimu kandidēs slavenais bobslejists Dreiškens un svarcēlājs Ščerbatihs

7 komentāri
No ZZS saraksta uz Saeimu kandidēs slavenais bobslejists Dreiškens un svarcēlājs Ščerbatihs
Foto: Jānis Eglītis, TV3 Ziņas

Starp Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) 13. Saeimas vēlēšanu kandidātiem ir bobslejists un Latvijas karognesējs pēdējās olimpiskajās spēlēs Daumants Dreiškens un svarcēlājs Viktors Ščerbatihs.

Dreiškens “Tv3 ziņām” uzsvēra, ka pēc olimpiādes sportista karjerai ir pielicis punktu. Pavasarī saņēmis Māra Kučinska uzaicinājumu startēt vēlēšanās un kā ilggadīgs ZZS biedrs piekritis. Kučinskis akcentēja, ka katram sarakstam ir vajadzīgs savs “spēcīgs vilcējs”.

Dreiškens atzina, ka politikā vēl esot zaļš, taču, iekļūstot Saeimā, ir gatavs apgūt politiskās gudrības no pieredzējušākiem kolēģiem.

Tikmēr Ščerbatiham tas būs atkārtots mēģinājums iekļūt Saeimā pēc četru gadu pauzes, kas esot bijusi saistīta ar trenera darbu. Ščerbatihs ir apņēmības pilns Saeimā risināt jauniešu veselības jautājumus.

Jāpiebilst, ka parasti izbijušo sportistu kandidēšana saistīta ar vēlmi palīdzēt savam sporta veidam ar valsts finansējuma piesaisti.

Paredzēts, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Rīgas saraksta pirmo piecinieku veidos finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Edgars Tavars, Kārlis Seržants, Artūrs Graudiņš un veselības ministre Anda Čakša.

Plānots, ka Zemgalē saraksta līderi būs Augusts Brigmanis un Uldis Augulis, savukārt Latgalē – zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, bet Kurzemē – Gundars Daudze un Aija Barča.

Paredzēts, ka Vidzemē saraksta augšgalā būs Ministru prezidents Māris Kučinskis, Raimonds Bergmanis un Armands Krauze.

7 komentāri