No vārnu sabojātām olām izšķīlies ērgļu mazulis

Komentāri
No vārnu sabojātām olām izšķīlies ērgļu mazulis
FOTO: SCANPIX

Dabas pasaulē noticis teju vai brīnums – pēc tam, kad vārna marta beigās sabojāja reto putnu – jūras ērgļu pāra olas – vienu no tām izēdot, bet otru pamatīgi saknābājot, šorīt tomēr no tās izšķīlies ērglēns.

Jau vairākus mēnešus pie jūras ērgļu ligzdas Durbes pusē piestiprināta tiešsaistes kamera, lai gan ornitologi, gan jebkurš interesants varētu sekot līdzi putnu ligzdošanai. Interese tieši par šīs ieknābātās olas un ērgļu ģimenes nākotni bijusi tik milzīga, ka laiku pa laikam pat uzkārusies dabas fonda mājaslapa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Durbes Jūras ērgļu pāris marta sākumā izdēja divas olas un sāka tās perēt. Taču 18. martā, kad putni uz brīdi bija pametuši ligzdu, tajā paviesojās vārna.

Viena ola tika izēsta, bet otra vairākkārt saknābāta. Pēc šī uzbrukuma ornitologi neloloja cerības, ka otra ola varētu tikt veiksmīgi izperēta. Tomēr pretēji prognozētajam, šorīt no tās sāka šķilties cālēns. Putnu pētnieki ir sajūsmināti un ērglēna izšķilšanos no sabojātās olas sauc par brīnumu, vienlaikus norādot, ka ērgļu pārim pamest ligzdu un savu perējumu, visticamāk, lika trokšņaini mežstrādnieki.

Lai gan ērglēns lielāko laika daļu slēpjas zem vecāku spārniem, tomēr ik pa laikam mazuli var ieraudzīt. Vecāki tam sagādā ēdienu – līdakas un līņus.  Ērglēns vecāku paspārnē pavadīs vismaz pāris mēnešus, līdz būs pietiekami stiprs, lai medītu pats. Jūras ērgļi ir aizsargājamo putnu sarakstā, Latvijā ligzdo aptuveni 100 šo putnu pāri, to mūža ilgums var sasniegt pat vairākus desmitus gadu. Taču ne katru gadu izdodas radīt pēcnācējus.

Ornitologs cer, ka šādi tiešsaistes kameru projekti varētu veicināt cilvēku atbalstu putnu aizsardzībai Latvijā, jo ar to palīdzību ne tikai pētnieki var iegūt neatsveramu informāciju, bet arī cilvēki pārliecināties, cik unikāla ir dabas daudzveidība.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl