Komentāri
No valsts budžeta līdzekļiem sāks dzēst 406 studiju un 200 studējošo kredītus
FOTO: LETA

2014.gadā no valsts budžeta līdzekļiem sāks dzēst 406 studiju un 200 studējošo kredītus, šodien lēma valdība. Tāpat tiks dzēsti arī privātās pirmskolas izglītības iestādēs nodarbināto studiju kredīti.

Ministru kabinets šodien apstiprināja, ka šogad sāks dzēst valsts un pašvaldību institūcijās nodarbināto, ārstniecības iestādēs, kuras sniedz veselības aprūpes pakalpojumus, kas tiek apmaksāti no valsts budžeta, nodarbināto, nevalstiskā sektora institūcijās, kuras pilda valsts vai pašvaldību pasūtījumu sociālo pakalpojumu nodrošināšanā, nodarbināto studiju un studējošo kredītus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Studiju kredīti tiks dzēsti 98 izglītības jomas speciālistiem. Tas tiks darīts ar nosacījumu, ka vispirms tie tiks dzēsti speciālistiem, kuri saņēmuši studiju kredītu izglītības ieguvei, kura nepieciešama amata pienākumu veikšanai.

Studiju kredīts tiks dzēsts arī 23 valsts dibināto augstākās izglītības iestāžu un valsts vai publiskas personas dibināto zinātnisko institūtu speciālistiem, 65 sociālā darba speciālistiem, 31 kultūras jomas speciālistam, 165 politikas pārvaldības vecākajiem speciālistiem.

Tāpat studiju kredīta dzēšana tiks sākta 24 veselības aprūpes speciālistiem. Tas notiks prioritārā secībā – medicīnas māsām, specialitāšu ārstiem, ārsta palīgiem, vecmātēm, biomedicīnas laborantiem, funkcionālajiem speciālistiem, zobārstiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem. Tiks ievērota arī nepieciešamība vispirms kredītu dzēst tiem speciālistiem, kuru darba vietas atrodas reģionos ārpus Rīgas un Rīgas reģiona.

Savukārt studējošo kredīts tiks dzēsts 36 izglītības jomas speciālistiem, 34 valsts dibināto augstākās izglītības iestāžu un valsts vai publiskas personas dibināto zinātnisko institūtu speciālistiem, 11 sociālā darba speciālistiem, 20 kultūras jomas speciālistiem, kā arī 81 politikas pārvaldības vecākajam speciālistam.

Tiks dzēsti arī 18 veselības aprūpes speciālistu studējošo kredīti. Šajā gadījumā tiks ievērota tāda pati kārtība, kā dzēšot veselības aprūpes speciālistu studiju kredītus.

Kredītu dzēšanai 2014.gadā kopumā atvēlēti 1,69 miljoni eiro.

Valdība nolēma, ka turpmāk kredītu dzēšanas pretendentiem pieteikumi Studiju un zinātnes administrācijā būs jāiesniedz ne vēlāk kā mēnesi pēc rīkojuma “Par studējošo kredīta dzēšanu no valsts budžeta līdzekļiem” pieņemšanas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl