Komentāri

Saistībā ar kavēšanos ar Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību pilnsabiedrībai SBRE varētu nākties maksāt sodu aptuveni trīs miljonu eiro apmērā.

Tā šodien norādīja slimnīcas valdes locekle Arta Biruma. Precīza iespējamā līgumsoda summa gan vēl nav zināma. Biruma šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē arī norādīja, ka, visticamāk, slimnīca nezaudēs Eiropas fonda finansējumu 24 miljonu eiro apmērā saistībā ar kavēšanos ar korpusa būvniecību. Ēku pilnībā pabeigt bija plānots nākamā gada 31. martā, bet jau tagad ir skaidrs, ka tas neizdosies.

Arta Biruma, Stradiņa slimnīcas valdes locekle

Šāda līmeņa projekti ir reti, kad tiek pabeigti laikā. Prakse Eiropā ir, ka šie termiņi tiek pagarināti. Būvniecības projekts līdz gada beigām vai janvārī noslēgsies, un šo te funkcionalitāti mēs nākamā gada laikā varēsim pierādīt.

Riski zaudēt Eiropas Savienības finansējumu esot mazi, jo nodošanas termiņu var pagarināt līdz 2019. gada martam. Par to gan vēl būs jāvienojas ar Eiropas Komisiju. Šāda atbilde gan neapmierināja deputātus un Finanšu ministriju, kas aicināja slimnīcu sniegt patiesu un reālistisku informāciju, lai vajadzības gadījumā termiņus ar Eiropas Komisiju būtu iespējams pagarināt laikus.

Lasi vēl