No nākamā gada valsts vairs nefinansēs privātos bērnudārzus

19 komentāri
No nākamā gada valsts vairs nefinansēs privātos bērnudārzus
FOTO: LETA

No nākamā gada valsts vairs nepiešķirs līdzfinansējumu ģimenēm, kuru bērni apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes. Turpmāk apmaksas jautājums ir novelts uz pašvaldību pleciem un vietvaras solās meklēt risinājumu.

Tikmēr neskaidrības ap finansējumu izraisījušas satraukumu vecākos. Tiesībsargs Juris Jansons brīdina ar tiesvedībām, ja kāda ģimene naudas trūkuma dēļ paliks bez vietas privātajos dārziņos.

Patlaban aptuveni astoņiem tūkstošiem mazuļu nepietiek vietas pašvaldību bērnudārzos, galvenokārt Rīgas un Pierīgas pašvaldībās. Kopš 2013. gada valsts piešķir līdzfinansējumu ģimenēm, kuru bērni apmeklē privātos dārziņus. Taču nākamgad valsts naudu vairs nepiešķirs, un tas izraisījis satraukumu.

Pašvaldību lietu ministrijā norāda, ka privāto bērnudārzu līdzfinansējuma jautājums turpmāk būs jārisina pašvaldībām. To arī paredz likums.

Neatbildēts gan ir jautājums, ko darīt situācijās, ja pašvaldībā saka, – vietas tās bērnudārzos nav un privātos nefinansēs. Tiesībsargs Juris Jansons gan norāda, ka tas būtu likuma pārkāpums, un sola reaģēt.

Tikmēr pašvaldību savienībā norāda, ka visas vietvaras, kurās ir aktuāls bērnudārzu rindu jautājums, piedalīsies privāto dārziņu līdzfinansēšanā. Līdz šim valsts atbalsta apmērs par katru bērnu bija līdz 142 eiro mēnesī.

TOP komentāri

 • Māra
  +5 +5 0

  Māra

  Kauns! Vai mūsu valsts vadītājiem nav kauns atņemt bērnu vecākiem darba iespējas,un pēc tam brīnīties,ka no Latvijas jābēg projām? Tas jādara,jo ātrāk,jo labāk.
  Gan jau izdomās kā vēl ieriebt vecākiem! Tas, jau nu ir par daudz.Pēc iespējas ātrāk jāuzsāk tiesas darbi!
 • y
  +4 +4 0

  y

  Nezin kāpēc tiek klusēts par auklītēm, vecmāmiņām, kuras izdevušas naudu, lai saņemtu sertifikātu, noformētos kā pašnodarbinātie utml.- šie cilvēki taču ir apčakarēti! Un, manuprāt tas ir svarīgāk nekā privātie dārziņi.
 • Dačuks
  +3 +3 0

  Dačuks

  Pilnīgs sviests...Rigas b/d iet bērni kuri pat nav deklerēti Rīga....privātajiem apgriež līdzfinasējumu...Vietas rindas tikai aug, nevis krīt, gaidot jau gadu...kur tad , lai mēs liekam bērnus, atpakaļ iebāžam...nu kas tā par stulbu politiku un valsti, kura mudina uz vairāk bērniem ģimenēs, bet paši nekādi nepalīdz. Labi, ka Ušakova kungam ir garantēta vieta dārziņā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl