12 komentāri
No nākamā gada mācību gadu plāno pagarināt par divām nedēļām
FOTO: LETA

Jau nākamgad skolās varētu tikt ieviesta trešā sporta stunda nedēļā. Lai to izdarītu, mācību gadu plāno pagarināt par divām nedēļām.

Par to paziņoja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis Pasaules Veselības organizācijas pētījuma prezentācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tās dati liecina, ka fiziskā slodze skolēniem ir stipri nepietiekama. Tomēr patlaban noslodze ar mācību priekšmetiem ir tik ļoti liela, ka papildu sporta stundu nav iespējams pievienot.

Pēc ministra vārdiem, ja mācību gads tiks pagarināts par divām nedēļām, ar to pietiktu, lai ar laiku ieviestu arī veselības mācību.

TOP komentāri

 • kreicdaama
  +4 +4 0

  kreicdaama

  Man bērniem ir tā laime piedalīties projektā "sporto visa klase", kad sports ir katru dienu, visu paspēj un nav neviens pārslogots... vajag tikai gribēt, neviss visu laiku sēdēt pie datora!☺
 • Vidusskolēns
  +3 +3 0

  Vidusskolēns

  Skolā, kur mācos visiem nedēļā ir 3 sporta stundas.
  Turklāt jau tagad maijā visiem iet grūti ar mācībām, jo tā teikt pavasaris galvā, tad kas notiks, kad būs divas papildus nedēļas vasarā? Vasaras brīvlaiks jau tā ir īss, it īpaši vecākiem skolēniem/studentiem, kas vasaru aizvada strādājot, lai nosegtu mācību maksu. Bet valsts jau par to nedomā, tikai sūdzās par to, ka skolēni nemācās, negrib strādāt utt.
  Kā arī, trīs sporta atundas nedēļā nespēs glābt neveselīgo dzīvesveidu problēmu. Varbūt vispirms jāpadomā par pārtikas ierobežošanu, piem., enerģijas dzērieni un vēl visādas ķīmijas, kas tik skaisti tiek reklamētas.
  Brīžiem man ir kauns teikt, ka dzīoju Latvijā, paskatoties vien uz to, kas notiek un cik bieži mūsu dārgā valdība sapinas paši savos melos un neizpildītos solījumos.
 • Anna
  +3 +3 0

  Anna

  Nu ko vēl neizdomās!!! Laikam šis cilvēks nav informēts pa to, ka tajās skolās kurās ir peldbaiseins ir 3 sporta stundas nedēļā (2 sporta st. un peldēšana), kā arī ģimnāzijās 2 nedēļu laikā ir 3 bloki ar sporta stundām, kas ir 3x80 min. Vai tas nav pietiekami?! Un ja jau vēlas pagarināt skolas laika ilgumu tas jau skolotājiem būs papildus jāmaksā par 2 nedēļām alga - Vai valsts to var atļauties, ja pat nevar normāli paaugstināt algas? Un nerunāsim arī par to, ka ir arī tāda lieta kā pulciņi un sporta skola. Ziniet ir daudzi bērni, kas ir labā fiziskajā formā, bet nevēlas nodarboties ar sportu (jo viņiem tas nepadodas, vai nav pietiekami pašpārliecināti), un tas varētu izraisīt sporta stundu kavēšanu (kas manuprāt jau tagad ir diezgan aktuāla). Katram ir tiesības izvēlēties vai sportot ārpus stundām vai nē, jo ir diezgan daudzi cilvēki, kam sports sagādā grūtības un kalpo par iemeslu vidējās atzīmes pazemināšanai. Un tikko ir nomainīts ēdnīcu režīms, nebūs pārāk krasi veiktas izmaiņas? Pašlaik ir bērni, kuri neēd skolā - šiem bērniem lielās fiziskās slodzes dēļ var pasliktināties veselība, jo ziniet nav pārāk viegli neēdušam sportot vai arī sportot tikko paēdušam. Protams tiem, kuriem vairs nav jāmācās skolā ir viegli spriest par fiziskās slodze nepietiekamību, lai paši ņem un katru dienu pa 20 min pasporto pirms darba sākšanas - pagarināsim viņu darba laiku, jo viņiem ir nepietiekama fiziskā slodze, tik sēž savos krēslos un staigā apkārt. Un runājot par veselības mācību - tā ir pieejama jebkurā iniciatīvas centrā, ko mācīs ja visu var iemācīt viena vai divu gadu laikā? Tad jau veselības mācībā jāietilpst mācībai kā maksāt nodokļus, jāiepazīstina ar likumiem, jaunākajiem notikumiem valstī, un citām noderīgām lietām tad es piekrītu, ka šī mācība ir pat nepieciešama.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl