2 komentāri

Alimentu nemaksātājus publiski kauninās. Nākamgad  bērnu uzturlīdzekļu nemaksātāju vārdi tiks publicēti internetā. Tā tiek cerēts aizsargāt bērna tiesības un veicināt vecāku pienākuma pildīšanu

Daudzi vecāki pēc laulības šķiršanas par saviem bērniem aizmirst un izvairās no alimentu maksāšanas. Latvijā pašlaik reģistrēti 28 720 uzturlīdzekļu nemaksātāji, kuru kopējais nedzēstā parāda apjoms ir vairāk kā 123 miljoni eiro.

Nemaksātāju vietā bērniem uzturlīdzekļus nodrošina valsts, vēlāk cenšoties šo summu no parādniekiem atgūt. Taču ar atgūt līdzšim izdevies tiki nepilnus divu ar pusi miljonus. Lai to sekmētu no nākamā gada uzturlīdzekļu parādnieka dati tiks publiskoti parādnieku mājaslapā.

”Mēs esam saskārušies ar tādām situācijām, ka parādnieki ņem līzingā automašīnas, hipotekāros kredītus, bet tai pat laikā nepilda tiesas spriedumus par uzturlīdzekļu nodrošināšanu – radās jautājums kā vēl varētu atklāt parādniekus lai motivētu viņus nodrošināt bērniem uzturlīdzekļus labprātīgi un valstij nevajadzētu iejaukties,” norāda Uzturlīdzekļu garantijas fonda direktors Edgars Līcītis.

Līdzšinējā prakse ar tiesu izpildītāju iesaistīšanu ne vienmēr dod rezultātu. Daudzi parādnieki neuzrāda iegūtos līdzekļus un līdz ar to, pat tiesas ceļā nav iespējams piespiest viņus rūpēties par saviem bērniem.

Uzturlīdzekļu nemaksātāju publiskošanas pieredze aizgūta no Skandināvijas valstīm, kur šāda prakse veiksmīgi darbojas. Tieslietu ministrija cer, ka alimentu nemaksātāju reģistrēšana arī Latvijā būs apkaunojoša un liks nemaksātājiem mainīt attieksmi.

Likums sāks darboties 1 janvārī, bet nemaksātāju saraksts būs pieejams no jūlija. Internetā tiks publicēts nemaksātāja vārds uzvārds un daļa no personas koda.

Alimentu nemaksātāju vārdus publicēs, ja to pieprasīs ģimene, bet nepublicēs ja pret to iebildīs Bāriņtiesa vai izglītības iestāde.

Statistika liecina, ka 70% parādnieku ir vecumā līdz 45 gadiem – pusei no viņiem parāda apjoms ir līdz 5000 eiro. Katrs ceturtais parādnieks ir ekonomiski aktīvs rīdzinieks.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl