No maksas stāvvietām iekasētie teju 10 miljoni eiro ieplūduši “Rīgas satiksmes” kopējā “katlā”

1 komentārs
No maksas stāvvietām iekasētie teju 10 miljoni eiro ieplūduši “Rīgas satiksmes” kopējā “katlā”
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Atbilstoši pašvaldības noteiktajam ieņēmumi no maksas autostāvvietām Rīgā ir izlietojami maksas stāvvietu apsaimniekošanai un pārvaldīšanai, taču vismaz 9,113 miljoni eiro ieplūduši kopējā SIA “Rīgas satiksme” “katlā”, teikts Valsts kontroles (VK) publicētajā revīzijas ziņojumā.

Daļa no minētās summas paredzēta arī jaunu maksas stāvvietu ierīkošanai un satiksmes infrastruktūras attīstībai. Tomēr revīzijā atklāts, ka nav iespējams noteikt no maksas stāvvietām iegūto ieņēmumu izlietojuma mērķi, proti, tā tikpat labi var tikt izmantota jebkuru citu darbību finansēšanai.

Komentējot Rīgas pašvaldības neskaidros noteikumus naudas iekasēšanā un tās neizsekojamajā izlietojumā, VK norāda, ka laika posmā no 2015. gada 1. janvāra līdz 2017. gada 31. decembrim vairāk nekā 300 000 gadījumos ir iekasēta maksa kopsummā 165 800 eiro, kad autostāvvietas lietošanas laiks bija mazāks nekā 5 minūtes.

Te gan jāpiebilst, ka pašvaldība ir noteikusi, ka autostāvvietu lietotājiem par autostāvvietu lietošanu līdz 5 minūtēm nav jāmaksā, taču nav noteikusi skaidrus nosacījumus, kā šī iespēja ir izmantojama.

Jau vēstīts, ka Rīgā transporta infrastruktūras jomā nelietderīgi izlietoti 5,4 miljoni eiro, bet 9,1 miljonu eiro izlietojums nav izsekojams, revīzijā ”Vai Rīgas pilsētas transporta infrastruktūras, tajā skaitā autostāvvietu, izbūve, rekonstrukcija un uzturēšana notiek atbilstoši normatīvo aktu prasībām, plānveidīgi, efektīvi un ekonomiski?” secinājusi Valsts kontrole.

VK arī atzinusi, ka Rīgas dome īsteno ”no malas izrautus projektus”, nevis Investīciju programmā iekļautos.