No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Rīgas Cirkam piešķirs 263 211 eiro

Pievienot komentāru
No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Rīgas Cirkam piešķirs 263 211 eiro
FOTO: LETA

Otrdien, 26. jūlijā, Ministru kabineta (MK) sēdē atbalstīts Kultūras ministrijas (KM) lūgums piešķirt 263 211 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem VSIA Rīgas Cirks vienreizēju izdevumu segšanai.

No šīs summas 188 287 eiro paredzēti Cirka ēkas fasādes sienas nostiprināšanai, 44 674 eiro – padziļinātai ēkas tehniskajai apsekošanai, bet 30 250 eiro paredzēti saistību segšanai par neīstenoto cirka programmu Tropu fantāzija.

Cirka ēkas fasādes sienu plānots nostiprināt līdz šā gada 1.decembrim, kā tas ir noteikts Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) šā gada februāra lēmumā, ar kuru tika aizliegta ēkas izmantošana publiskiem pasākumiem, līdz būvniecību reglamentējošo normatīvo aktu kārtībā tiks veikta cirka ēkas atjaunošana vai pārbūve.

Lai izpildītu BVKB lēmumā noteikto, līdz šim jau ir veikti vairāki darbi. SIA Rīgas satiksme ir noņēmusi pilsētas elektrotransporta kontakttīkla atsaites no cirka ēkas Merķeļa ielas fasādes, tādējādi atslogojot sienu.

Maijā noslēgts līgums ar SIA ADZ birojs fasādes konservācijas un nostiprināšanas būvprojekta dokumentācijas izstrādi, jūnijā noslēgts līgums ar SIA SV Solution par ēkas trīsdimensiju skenēšanu un ģeoskenēšanu, kā arī no jūnija līdz jūlija sākumam Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ēku un inženiertehnisko būvju diagnostikas zinātniski pētnieciskā laboratorija ir veikusi cirka arēnas partera skatītāju tribīņu deformējamības fiksēšanu reālas slodzes apstākļos.

Tikai pēc tam, kad būs veikti visi nepieciešamie darbi, varēs vērtēt iespējas cirka ēku atvērt apmeklētājiem.