No Kargina un Krasovicka tiesa piedzen nedaudz vairāk kā 4 miljonus

7 komentāri
No Kargina un Krasovicka tiesa piedzen nedaudz vairāk kā 4 miljonus
FOTO: LETA ()

Civillietu tiesu palāta šodien pasludināja spriedumu AS Reverta prasībā pret Parex bankas bijušajiem īpašniekiem un valdes locekļiem Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki par vairāk nekā 88 miljonu eiro piedziņu. Šoreiz tiesa daļēji apmierināja Revertas prasību, no bijušajiem bankas īpašniekiem Kargina un Krasovicka piedzenot 4 284 792 miljonus eiro un sešu centus, kā arī tiesas izdevumus.

Spriedumu var pārsūdzēt kasācijas kārtībā. Šajā lietā pirmās instances tiesa – Rīgas apgabaltiesa – 2012. gada nogalē prasību apmierināja daļēji, piedzenot no abiem atbildētājiem vairāk nekā 3,5 miljonus. Valsts bankas kapitāldaļas no Kargina un Krasovicka pārņēma 2008. gada 5. decembrī. Augstākā tiesa daļēji apmierina Revertas prasību pret Karginu un Krasovicki. Piedzen no eksbanķieriem vairāk nekā 4,2 miljonus eiro

Prasību tiesā Reverta iesniedza 2010.gada 30.jūlijā un norādīja, ka, izvērtējot laika posmā no 1995. gada 1. janvāra līdz 2008.gada 5.decembrim slēgtos aizdevumu un noguldījumu līgumus starp banku un abiem bijušajiem bankas valdes locekļiem, kuri vienlaikus bija arī bankas vairākuma akcionāri, kā arī ar viņiem saistītām personām, konstatēti vairāki darījumi, kas noslēgti pretēji bankas interesēm, piemērojot bankai īpaši neizdevīgus noteikumus, kas būtiski atšķiras no nosacījumiem, uz kādiem nesaistītas puses noslēgtu šādus līgumus. Minētajā periodā tie ļāvuši bijušajiem valdes locekļiem iedzīvoties uz bankas rēķina.

Kā ziņojām, Augstākā tiesa 22.jūlijā bijušajiem Parex bankas īpašniekiem sagādāja kārtējo zaudējumu viņu šķietami nebeidzamajos strīdos ar bankas mantinieci Revertu. Toreiz tiesa no Valērija Kargina un Viktora Krasovicka piedzina vairāk nekā trīs miljonus eiro. Tikmēr galvenais process, kurā strīds ir par gandrīz 90 miljoniem eiro, joprojām turpinās.

Foto no tiesas

Foto no laika, kad valsts pārņēma Parex bankas kapitāldaļas

Plašāk par tiesas spriedumu skaties TV3 ziņās plkst. 19:00!

Video

TOP komentāri

  • so-so
  • haralds elceris
    +1 +1 0

    haralds elceris

    ārprāts! tas ir tikai par pāris ļimōniem mazāk, kā €brievu komsomoļcu banks†eri saņēmuši kā labticīgie paši savā bankā noguldī†āji!
  • agris

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl