No Kargina un Krasovicka tiesa piedzen nedaudz vairāk kā 4 miljonus

7 komentāri
No Kargina un Krasovicka tiesa piedzen nedaudz vairāk kā 4 miljonus
FOTO: LETA ()

Civillietu tiesu palāta šodien pasludināja spriedumu AS Reverta prasībā pret Parex bankas bijušajiem īpašniekiem un valdes locekļiem Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki par vairāk nekā 88 miljonu eiro piedziņu. Šoreiz tiesa daļēji apmierināja Revertas prasību, no bijušajiem bankas īpašniekiem Kargina un Krasovicka piedzenot 4 284 792 miljonus eiro un sešu centus, kā arī tiesas izdevumus.

Spriedumu var pārsūdzēt kasācijas kārtībā. Šajā lietā pirmās instances tiesa – Rīgas apgabaltiesa – 2012. gada nogalē prasību apmierināja daļēji, piedzenot no abiem atbildētājiem vairāk nekā 3,5 miljonus. Valsts bankas kapitāldaļas no Kargina un Krasovicka pārņēma 2008. gada 5. decembrī. Augstākā tiesa daļēji apmierina Revertas prasību pret Karginu un Krasovicki. Piedzen no eksbanķieriem vairāk nekā 4,2 miljonus eiro

Prasību tiesā Reverta iesniedza 2010.gada 30.jūlijā un norādīja, ka, izvērtējot laika posmā no 1995. gada 1. janvāra līdz 2008.gada 5.decembrim slēgtos aizdevumu un noguldījumu līgumus starp banku un abiem bijušajiem bankas valdes locekļiem, kuri vienlaikus bija arī bankas vairākuma akcionāri, kā arī ar viņiem saistītām personām, konstatēti vairāki darījumi, kas noslēgti pretēji bankas interesēm, piemērojot bankai īpaši neizdevīgus noteikumus, kas būtiski atšķiras no nosacījumiem, uz kādiem nesaistītas puses noslēgtu šādus līgumus. Minētajā periodā tie ļāvuši bijušajiem valdes locekļiem iedzīvoties uz bankas rēķina.

Kā ziņojām, Augstākā tiesa 22.jūlijā bijušajiem Parex bankas īpašniekiem sagādāja kārtējo zaudējumu viņu šķietami nebeidzamajos strīdos ar bankas mantinieci Revertu. Toreiz tiesa no Valērija Kargina un Viktora Krasovicka piedzina vairāk nekā trīs miljonus eiro. Tikmēr galvenais process, kurā strīds ir par gandrīz 90 miljoniem eiro, joprojām turpinās.

Foto no tiesas

Foto no laika, kad valsts pārņēma Parex bankas kapitāldaļas

Plašāk par tiesas spriedumu skaties TV3 ziņās plkst. 19:00!

Video

TOP komentāri

  • so-so
  • haralds elceris
    +1 +1 0

    haralds elceris

    ārprāts! tas ir tikai par pāris ļimōniem mazāk, kā €brievu komsomoļcu banks†eri saņēmuši kā labticīgie paši savā bankā noguldī†āji!
  • agris

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl