Komentāri

Nospraustas prioritātes Eiropas Savienība (ES) fondu naudas apguvei līdz 2020. gadam. Visvairāk paredzēts tērēt ceļu, dzelzceļa sliežu remontam, ostu un pilsētu infrastruktūras uzlabošanai.

Tikmēr pašvaldībās milzu interesi izrāda lielu interesi par iespējām saņemt Eiropas naudu daudzdzīvokļu māju siltināšanai. Līdere šajā jomā esot Liepāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 2007. līdz 2013. gadam apgūti vairāk nekā 4,5 miljardi Eiropas fondu naudas. Visvairāk tērēts ceļu remontiem, ostu infrastruktūras uzlabošanai, videi, uzņēmējdarbības veicināšanai.

Jaunajam plānošanas periodam līdz 2020. gadam Latvijai atvēlēta līdzīga summa – 4,4 miljardi eiro. Ceturtdaļu no tās paredzēts tērēt ceļu, dzelzceļa infrastruktūras uzlabošanai. 14% no šīs summas plānots ieguldīt vides aizsardzībā, 12% izglītībā.

Pašlaik milzīga interese ir par iespēju saņemt ES fondu atbalstu daudzdzīvokļu māju siltināšanai. Līdz 2023. gadam paredzēts nosiltināt 13 tūkstošus māju.

Vairāki uzņēmēji nobažījušies, ka noteikumi Eiropas naudas saņemšanai kļūs sarežģītāki. Finanšu ministrijā norāda, ka no jauniem nosacījumiem nav jābaidās.

Pagaidām nav zināms, kas notiks pēc 2020. gada, kad noslēgsies šā pārskata perioda ES fondu nauda.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl