Komentāri
No Baltkrievijas ievestajos cīsiņos un desās konstatē Āfrikas cūku mēri
Foto: Steven Depolo/Flickr

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtni Baltkrievijas izcelsmes vārītajās desās, salami desās un cīsiņos.

Kopumā bīstamā slimība konstatēta sešos no 20 pārbaudītajiem gaļas produktu paraugiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bagāžas pastiprināta kontrole tiek veikta tiem cilvēkiem, kas iebrauc no Krievijas un Baltkrievijas.

PVD kopš 2013. gada vidus veic pārtikas produktu pārbaudi, sadarbojoties Valsts ieņēmuma dienesta (VID) Muitas pārvaldi un Valsts Robežsardzi. Šī gada 11 mēnešos no ceļotāju bagāžas kopā izņemtas vairāk nekā 52 tonnas gaļas un piena produktu.

Ja pārbaudes laikā ceļotāja bagāžā konstatē neatļautos produktus, tie tiek konfiscēti un nodoti iznīcināšanai.

PVD atgādina, ka iebraucot Eiropas Savienības teritorijā, t.sk. Latvijā, no trešajām valstīm nedrīkst ievest dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus: gaļu un gaļas produktus, pienu un piena produktus. Par to ceļotājiem atgādina arī lielformāta informatīvie plakāti gan izbraucot, gan iebraucot valstī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl