No aprīļa mainās nosacījumi autorizācijai internetbankās, kas paaugstinās to drošību

Komentāri

No aprīļa Latvijā mainīsies nosacījumi autorizācijai internetbankās tiem banku klientiem, kas šim mērķim izmanto kodu kartes. Mūsdienu pasaulē vairākkārtīga kodu izmantošana vairs netiek uzskatīta par gana drošu risinājumu, tāpēc no tā nolemts pamazām atteikties.

Lai arī alternatīvas katra banka piedāvā atšķirīgas, pilnīgai internetbanku pakalpojumu izmantošanai turpmāk būs nepieciešams vai nu kodu kalkulators, vai mobilais tālrunis.

Pārmaiņas saistītas ar Eiropas regulu, kas no aprīļa bankām liek izmantot modernākus un drošākus identifikācijas risinājumus. Katrā bankā piedāvātie risinājumi atšķiras, taču vienojošais mērķis ir mazināt novecojušo kodu karšu izmantošanu, tās aizstājot vai nu ar unikālus kodus ģenerējošu kalkulatoru, vai mobiliem risinājumiem. Piemēram, “Swedbank” pieļaus kodu karšu izmantošanu, taču, telefons būs nepieciešams, lai veiktu pārskaitījumus, kas lielāki par 30 eiro.

Pasaule nemitīgi mainās, arī krāpnieki neapstājas un meklē dažādas iespējas, kā klientiem varētu nozagt naudu. Viņus interesē lielāki limiti un lielākas summas, un limitu ieviešana kodu kartēm, tas, ka tās tiks lietotas tikai nelielām summām vienas bankas ietvaros līdz 30 eiro, krāpnieku interesi mazinās. Savukārt joma, kas viņiem ir interesanta, kur apgrozās lielākas summas – tur nāks klāt papildu kods, kuru varēs iegūt, tikai fiziski esot pie klienta vai viņa telefona.

Nordea banka paredz pilnībā likvidēt kodu karti. Klienti tiek mudināti to vietā izvēlēties vai nu kalkulatorus, vai Android un Apple viedtālruņos par brīvu lejupielādējamu kodu lietotni. Tajā ievadot PIN kodu, varēs gan autorizēties internetbankā, gan veikt visus pakalpojumus.

Paredzot, ka ne visi klienti ir gatavi mobiliem risinājumiem vai kodu kalkulatoriem, četras bankas piedāvā īpašos kodus nosūtīt īsziņā. Taču šajā gadījumā klientiem līdz 31. martam internetbankās jāreģistrē savi telefoni. Lai noskaidrotu katrā bankā pieejamos risinājumus, klienti tiek mudināti interesēties savās bankās. Jāpiebilst, ka autorizācija ir iespējama arī ar valsts apstiprinātu e-parakstu.

Lasi vēl