No amata gāztais Talsu mērs: Man tika piedāvāts kukulis

4 komentāri
No amata gāztais Talsu mērs: Man tika piedāvāts kukulis
Foto: LETA

Vadības maiņa vienā no Kurzemes pilsētām. No amata gāzts Talsu mērs Edgars Zelderis. Viņš ir politikas jaunpienācējs, un deputātu izteikto neuzticību skaidro ar nepatiku pret pilsētas jaunās vadības sākto cīņu pret pašvaldības līdzekļu izsaimniekošanu. Savukārt mēra gāzēji Zelderam pārmet aso darba stilu.

Pēc pērn jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām Talsos nomainījās vara – par domes priekšsēdētāju kļuva jauna politiskā spēka politiķis Edgars Zelderis. Sākot darbu, Zelderis ieviesa savu kārtību, kas neapmierināja citas partijas – nu vēlas mēru gāzt.

Šis ir jau otrais neuzticības balsojums – iepriekšējais pirms divām nedēļām neizdevās. Šoreiz pieprasījumam pievienojušies arī tie pieci deputāti, kas iepriekšējā reizē balsoja pret mēra gāšanu vai arī balsojumā nepiedalījās, proti, deputāti no “Vienotības”, Zaļās partijas un Zemnieku savienības.

Zelderis, kurš vēlēšanās saņēma visvairāk vēlētāju plusiņu, savu gāšanu skaidro ar to, ka novadā sācis cīņu pret korupciju un cieši vētījis plānotos daudzmiljonu iepirkumus, tādā veidā kļuvis neērts tiem, kuri bija pieraduši novadu vadīt sev izdevīgā manierē.

“Man arī pagājušajā gadā tika piedāvāts kukulis, par ko ir informētas tiesībsargājošās iestādes. Tuvāko gadu laikā plānots tērēt 15 miljonus eiro mūsu novadā. Ir vairāki kriminālprocesi sākti par šķērdēšanu, ar ko saistītas partijas, kas vēlas šo gāšanu,” viņš saka.

Savukārt Zeldera oponenti pamatojas, ka Zeldera darbības rezultātā apdraudēti vairāki projekti, turklāt pilsētas galvas skarbā komunikācijas stila dēļ esot neiespējami sastrādāties.

“Komunikācijas kultūra ir tāda, kurai ir grūti piemeklēt atbilstošus vārdus. Jūs esat jauns cilvēks un gan jau dzīve jums iemācīs to, ko, acīmredzot, ģimene jums nav iemācījusi bērnībā,” norāda Talsu novada domes deputāte Inga Gluzda (JKP).

Sēdē jautājums par mēra atcelšanu pārcelts kā pirmais skatāmais un deputāti ar 12 par un 5 pret nobalsoja par Zeldera gāšanu. Sanākušie Zeldera atbalstītāji domes priekšsēdētāja atvadu runu uzņēma ar aplausiem. Novada laikraksta ”Talsu vēstis” žurnāliste Mārīte Jankeleviča piekrīt, ka pilsētas galvām bijis ass darba stils, taču šaubās, vai tas ir patiesais gāšanas iemesls.

“Tajā pašā laikā rodas jautājums, kāpēc Zelderi mēģināja nogāzt jau pašā sākumā, kad sāka strādāt. Tātad atrasts iemesls, kāpēc nogāzt, bet tas ir tāds jautājums,” saka laikraksta “Talsu vēstis” žurnāliste.

TV3 ziņu aptaujātajiem talsiniekiem jaunais mērs esot paticis, bet visvairāk žēl, ka šādas darbības notikušas pilsētas svētku laikā. Lēmumu par to, kurš turpmāk vadīs Talsu novada pašvaldību, deputāti atlika skatīšanai ārkārtas sēdē šovakar deviņos.

4 komentāri