No 1. septembra ieviesīs izmaiņas administratīvo sodu politikā

3 komentāri
No 1. septembra ieviesīs izmaiņas administratīvo sodu politikā
FOTO: LETA

No 1. septembra tiks ieviests jauns princips administratīvo sodu politikā – tas, kurš atzīs sevi par vainīgu un sodu samaksās laikus, maksās uz pusi mazāku summu nekā piespriestais sods. Šāds princips tiks piemērots arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem.

Atzīstot pārkāpumu, varēs maksāt uz pusi mazāku sodu – šādu kārtību paredzēts piemērot par dažādiem administratīvi sodāmiem pārkāpumam, tostarp arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Jaunie grozījumi paredz, ka lēmumu, vai autovadītāju atbrīvot no 50% soda naudas samaksas, varēs pieņemt ceļu policists. Jurists Edgars Džeriņš apšauba šā likuma piemērošanu ceļu satiksmes pārkāpējiem, jo tādējādi likumsargi mēģina strīdīgās situācijas atrisināt sev par labu.

Foto

Ceļu policija sola izstrādāt iekšējos noteikumus, kā šādos gadījumos rīkoties, taču esot maz ticams, ka autovadītāji atzīs sevi par vainīgiem tikai tāpēc, lai mazinātu soda apmēru.

Autovadītājiem, kuri būs pārliecināti par savu taisnību, būs iespēja to pierādīt un uzlikto sodu pārsūdzēt.

Grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, galīgajā lasījumā jau pieņemti Saeimā. Jaunā kārtība par daļēju atbrīvošanu no soda naudas stāsies spēkā 1. septembrī.

Video

3 komentāri