2 komentāri

No 1. septembra tiks ieviests jauns princips administratīvo sodu politikā – tas, kurš atzīs sevi par vainīgu un sodu samaksās laikus, maksās uz pusi mazāku summu nekā piespriestais sods. Šāds princips tiks piemērots arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem.

Atzīstot pārkāpumu, varēs maksāt uz pusi mazāku sodu – šādu kārtību paredzēts piemērot par dažādiem administratīvi sodāmiem pārkāpumam, tostarp arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunie grozījumi paredz, ka lēmumu, vai autovadītāju atbrīvot no 50% soda naudas samaksas, varēs pieņemt ceļu policists. Jurists Edgars Džeriņš apšauba šā likuma piemērošanu ceļu satiksmes pārkāpējiem, jo tādējādi likumsargi mēģina strīdīgās situācijas atrisināt sev par labu.

Foto

Ceļu policija sola izstrādāt iekšējos noteikumus, kā šādos gadījumos rīkoties, taču esot maz ticams, ka autovadītāji atzīs sevi par vainīgiem tikai tāpēc, lai mazinātu soda apmēru.

Autovadītājiem, kuri būs pārliecināti par savu taisnību, būs iespēja to pierādīt un uzlikto sodu pārsūdzēt.

Grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, galīgajā lasījumā jau pieņemti Saeimā. Jaunā kārtība par daļēju atbrīvošanu no soda naudas stāsies spēkā 1. septembrī.

Video

TOP komentāri

 • Seniors
  +1 +1 0

  Seniors

  Loti labi , likuma grozijumi , valsts naudas izzadzejiem un , izskerdetajiem ! Uzliks sodu 40 000 apmera , samaksas 20 000 , un kartiba ! Visi , sadi likuma grozijumi , tikai , par labu - biezajiem !!!
 • marčelo
  0 0 0

  marčelo

  Tikai kad viņi sāks sodīt pašus policistus, kas tos sodus pretlikumīgi uzliek - un tauta, tik paklausīgi maksā !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl