No 1. janvāra suņiem ir jābūt čipētiem un reģistrētiem

9 komentāri

Jau divas dienas suņiem ir obligāti jābūt apzīmētiem ar čipiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu bāzē. Decembra pēdējās dienās suņu saimnieki ļoti aktīvi steidzās reģistrēt savus mīluļus. Taču, kā izrādās, pašvaldības policija, kurai ir jāpārbauda, vai suņi ir čipēti, tam vēl nav gatava.

Čips jeb mikroshēma, reģistrācija Lauksaimniecības datu centra datu bāzē un dažās pašvaldībās arī žetons par nomaksāto nodevu – šādam komplektam kopš 1. janvāra ir jābūt ikvienam sunim. Lauksaimniecības datu centrā ir pārsteigti par iedzīvotāju rosību decembra pēdējās dienās. Vēl 30. decembrī tikai 1,5 stundas laikā šeit piereģistrēja 200 suņus.

Šobrīd Lauksaimniecības datu bāzē pieteikto suņu skaits ir aptuveni 70 tūkstoši. Tas nozīmē, ka tik pat daudz ir arī čipētu suņu. Arī pēc 1. janvāra reģistrācija vēl turpināsies. Mairita Elbrete norāda, ka lielākā daļa līdz šim nereģistrēto suņu dzīvo laukos.

LNT uzrunātie suņu īpašnieki atzīmē, ka čipēti suņi bija vēl kucēnu vecumā, taču reģistrāciju datu bāzē gan veica pēdējā brīdī, jo, ņemot vērā to, ka reģistrācijas termiņš vienu reizi jau tika pagarināts, domāja, ka tā tas būs arī šoreiz.

Ja saimnieks nespēs uzrādīt suni pašvaldības policijas vai Rīgas domes Administratīvās inspekcijas amatpersonām čipa pārbaudei, viņam draud sods no 30 līdz 250 eiro. Taču arī tas nespēj pārliecināt dažus čipēt savus mīluļus.

Taču pagaidām Rīgas pašvaldības policija nemaz nevar pārbaudīt, vai dzīvnieki ir čipēti vai ne – nav vēl iepirkti čipa lasītāji.

Kā norāda pašvaldības policija, kad čipu lasītāji tiks iegādāti, īpaši reidi suņu čipu pārbaudei gan netiks rīkoti un policija turpinās kontrolēt suņu saimniekus ierastā režīmā.

9 komentāri