5 komentāri

No 1. decembra spēkā stāsies nozīmīgas izmaiņas darba nespējas lapu izrakstīšanas kārtībā. Nozares ministrijas apstiprinātie noteikumi paredz, ka tā sauktās slimības lapas obligāti būs jāformē e-veselības sistēmā. Ar roku aizpildītā lapa būs nederīga. 

Jaunā kārtība izraisījusi pamatīgu sašutumu mediķu aprindās. Ģimenes ārsti akcentē, ka sistēma nav pārbaudīta, tāpēc nevar zināt, vai tā spēs pilnvērtīgi funkcionēt. Rezultātā cietīs pacienti.

Sistēmas e-veselība izveide ilgusi 10 gadus, iztērēti aptuveni 14 miljoni eiro. Tagad Veselības ministrijā norāda, ka sistēma beidzot ir gatava darbam. No 1. decembra ārstiem slimības lapas būs jāizraksta tikai elektroniskajā vidē. Ar roku rakstītās būs nederīgas.

Tomēr ģimenes ārsti protestē, norādot, ka sistēma nav izmēģināta. Nevar izslēgt, ka tā nefunkcionēs vai strādās ar pārtraukumiem. Turklāt daudzi ārsti nemaz nav mācīti darbam šādā sistēmā.

Veselības ministrijā gan turpina uzstāt, ka sistēma ir jāievieš no decembra. Arī Labklājības ministrijā, kuras pārraudzība ir slimības naudu aprēķināšana, norāda, ka beidzot ir pienācis laiks pārmaiņām.

Ģimenes ārsti nav gatavi piekāpties. Ja Veselības un Labklājības ministrijā nepiekritīs sistēmu iedarbināt pilotprojektā, ģimenes ārsti gatavi sūdzēties premjeram un Valsts prezidentam.

TOP komentāri

 • ink
  0 0 0

  ink

  Ārstu piekrišana ir diskutējams jautājums, bet ko darīt cilvēkam, kurš pēkšņi saslims 1.decembrī? Slimam iet uz darbu, cerēt uz darba devēja žēlastību...
 • Fifa
  0 0 0

  Fifa

  Te Austrijā , vispār ārsts ar roku neraksta neko. Ārsts vispār NEKO neraksta. Vienreiz dzirdēju , ka aiz manis ārsts ierunā diktofonā diagnozi un visu kas tur pienākas un tas uzreiz automātiski ierakstas datorā. parasti , kamēr ārsts ziedo man tās pāris minūtes laika, medmāsa , jau ir visu ierakstījusi datorā , izdrukājusi jau sagatavoto blanku ar recepti , kur ieraksta pāris vārdus, kas peinākas konkrēti man. Un viss. kas ar slimības lapām, nezinu , man tādas nevajag. Visticamāk, ka izdrukā gatavu blanku, kurā ieraksta pacienta vārdu un laiku . Datorā ieraksta. Un vispār , ārsti skrien uzreiz pa divi kabineti , kamēr vienā pacients ievelkas un izvelkas , ārsts jau otrā darbojas ar pacientu , Kā pie konveijera. Vispār laiks ieiet 21. gadsimtā.
 • Ina
  0 0 0

  Ina

  Ina
  ...te runa par slimības lapām, nu ārsts patērēs vairāk laika badoties datorā(tur arī jālauza galva,, ne visi datorspeci), mazāk pacientam, tagad zāles rakstot uz datora, ja jūtamas izmaiņas un pacientam par sliktu(piem, ar roku raksta 120 tab) ar datoru iznāk 2 iepakojumi, 100 tabletes....trūkst zāļu devas, sanāk nedēļu bez zālēm. Laiku paņem šī papīra likšana datorā, ievade, raksts- izdruka, mazāk laika tiek sarunai ar pacientu(pat darbojoties datorā ārsts piemirst ko runājam) un kā, ja apraujas elektrība(mūsu pilsētā elektriķiem niķis hops un nav uz sekundi)dators jāatjauno...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl