No 1. aprīļa pieaugs algas “ātrās palīdzības” mediķiem, onkologiem un radiologiem

Pievienot komentāru
No 1. aprīļa pieaugs algas “ātrās palīdzības” mediķiem, onkologiem un radiologiem
FOTO: LETA

Jaunumi veselības aprūpē. Veselības ministrija sola, ka jau no 1. aprīļa būs iespējams nedaudz audzēt algas – “ātrās palīdzības” mediķiem, onkologiem un radiologiem.

Valdība šodien atbalstīja vairākus Veselības ministrijas sagatavotus grozījumus, kā turpmāk organizēs un finansēs veselības aprūpi. Pirmkārt, no 1. aprīļa stāsies spēkā atalgojuma pieaugums neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem – klāt nāks atlīdzība, ko valsts līdz šim nemaksāja par nakts stundām un svētku dienām. Palielināts atalgojums tiks arī onkologiem.

Piemaksa onkoloģijas speciālistiem par sarežģītajām operācijām ir 410 eiro, tarifs konsīlijam četru cilvēku sastāvā ir 37 eiro. Par neatliekamās palīdzības piemaksām – uz katru posteni klāt nāk 33 tūkstoši.

Savukārt ietaupījums, kas radies no iekārtu amortizācijas pārskatīšanas, tiks novirzīts radiologu algām tā, lai radioloģiskos izmeklējumus veiktu diennakts režīmā. Iepriekš ārstu asociācijas pauda bažas, ka tarifu izmaiņas samazinās kā diagnostikas kvalitāti, tā arī iespēju iegādāties modernākas iekārtas.

Lielākās bažas bija par kompjūtertomogrāfijas izmeklējumiem, ko mēs esam ņēmuši vērā. Otrs iebildums bija par vecajām iekārtām. Mēs esam noteikuši pārejas periodu gada garumā, tad vairs iekārtām, kas ir zem 16 slāņiem, amortizācija netiktu rēķināta, tās netiek atbalstītas kā vecas un nekvalitatīvas.

Grozījumi noteikumos paredz arī atvieglot iedzīvotājiem iespējas reģistrēties pie ģimenes ārsta, izmantojot e-veselības sistēmu vai valsts portālu latvija.lv.