NMPD vadītāja: Ir novērsta darbinieku aizplūšana, bet ne darbinieku trūkums

1 komentārs
NMPD vadītāja: Ir novērsta darbinieku aizplūšana, bet ne darbinieku trūkums
IEVA LEINIŠA, LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) ir novērsta darbinieku aizplūšana, taču krīze joprojām nav novērsta – tā intervijā “900 sekundēm” apliecināja dienesta vadītāja Liene Cipule.

Pērnā gada rudenī NMPD Rīgas reģionālajā centrā tika izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar speciālistu aizplūšanu.  Uz jautājumu, vai krīze ir novērsta, Cipule norāda, ka dienests visu laiku iet pa “šauru taku” – ir novērsta darbinieku aizplūšana, bet ne darbinieku trūkums.

Vislielākā problēma ar darbinieku trūkumu ir Rīgā, kur mediķi strādā ļoti augstā intensitātē un izsaukumu skaits ir liels. “Jāsaka, ka ārkārtas situācijas Rīgā pašreiz nav, bet tas, ka mums ir darbinieku krīze un tā nav novērsta, ir viennozīmīgi. Mums būs jāturpina darbs ilgtermiņā, lai piesaistītu vairāk darbinieku arī pēc trim, pieciem gadiem, un tas ir liels uzdevums visai nozarei,” norāda Cipule.

Paredzēts, ka NMPD turpmāk komplektēs mediķu brigādes pēc citiem principiem – lai pie pacienta nonāk attiecīgi specializēta brigāde.

Intervija ar Lieni Cipuli

1 komentārs