NMPD nonācis grūtībās

Komentāri

Ātrajai neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai pašai nu ir vajadzīga ātrā palīdzība. Fiziski un psiholoģiski smagā darba dēļ pasliktinās mediķu veselības stāvoklis, un daudziem no darba ir jāaiziet. Taču atlaisto skaits šogad izrādījies tik liels, ka pietrūcis naudas atlaišanas pabalstiem un dienesta vadība šodien to devās lūgt no premjerministres Laimdotas Straujumas. 

No darba ātrajā palīdzībā šogad vien jau atlaists 21 mediķis. Gadskārtējā veselības pārbaude neizturēta un piešķirta aroda invaliditāte. Taču neatliekamās palīdzības vadībai nav naudas, lai atlaistajiem izmaksātu kompensāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Operatīvais dienests ceturtdien, 14.augustā lika galdā premjerministrei Laimdotai Straujumai izvēli – vai nu viņa dod trūkstošos 46 tūkstošus eiro vai arī naudu iegūs, samazinot ātrās palīdzības mediķu algas. Šoreiz no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem nauda tika apsolīta, bet priekšlaicīgi atlaisto mediķu iztiku ilgtermiņā tas nerisina. Ātrā palīdzība ir vienīgais operatīvais dienests, kam nav izdienas pensijas.

Ātrās palīdzības arodbiedrība arī aicina atjaunot krīzes laikā par 30 procentiem samazinātās algas. Pēc dienesta vadītāja teiktā, lielākā daļa mediķu strādā pusotru slodzi un vidēji mēnesī saņem 1500 eiro, bet ārsta palīgi ap 900 eiro. Citi spiesti strādāt vēl divos trīs darbos un uz izsaukumiem jau brauc noguruši.

Lasi vēl