Nīderlandes karalis Latvijā ieradies taisnā ceļā no pašnāvību izdarījušās karalienes māsas bērēm

0 Komentāru
Nīderlandes karalis Latvijā ieradies taisnā ceļā no pašnāvību izdarījušās karalienes māsas bērēm
Foto: f64

Simboliskā valsts vizītē Latvijā ieradies Nīderlandes karalis, taču karaliene viņam nav pievienojusies jaunākās māsas pēkšņās nāves dēļ.

Karaliene Maksima ir atcēlusi visus savus šīs nedēļas plānus, tostarp viesošanos Baltijas valstīs, lai dotos uz Buenosairesu. Karalienes māsa, kas mita Argentīnā, pagājušajā nedēļā izdarīja pašnāvību. Vilems Aleksandrs Latvijā ieradās taisnā ceļā no bērēm.

Viņš šodien akcentēja, ka jūtas pagodināts, apciemojot valsti tai tik nozīmīgā brīdī – apaļās dzimšanas dienas gadā.

Vilems Aleksandrs
Nīderlandes karalis

Jau 14 gadus Latvija ir vērtīga Eiropas Savienības, kā arī NATO dalībvalsts. Mums ir kopīgi mērķi. Tādēļ ir būtiski, ka mūsu valstis rūpējas viena par otru un apvieno spēkus. Abu valstu vēsturiskās saites meklējamas jau 15. gadsimtā, un Nīderlandes paliekošie pēdas nospiedumi Rīgā redzami vēl aizvien. Šodien mēs meklēsim jaunus veidus, kā sadarboties, īpaši transporta un loģistikas nozarē.

Arī Latvijas prezidents akcentēja abu valstu draudzību, piebilstot, ka atsevišķās jomās tā varētu kļūt vēl ciešāka.

Raimonds Vējonis
Latvijas Valsts prezidents

Tās ir, protams, modernās jomas – bioekonomika, biomedicīna, gudrie risinājumi enerģijās un informācijas komunikāciju tehnoloģijās un daudzās citās jomās. Es esmu pārliecināts, ka mūsu lieliskās divpusējās attiecības veiksmīgi attīstīsies.

Nīderlandes karaļnams ir viens no dārgākajiem Eiropā – tas izmaksā vairāk nekā 300 miljonus eiro gadā. Viņa augstība Vilems Aleksandrs ir aizrautīgs lidmašīnas pilots un tikai pērn atzinās, ka vairāk nekā 20 gadu garumā, tostarp sēžot karaļa tronī, darbojies kā Nīderlandes lidsabiedrības KLM otrais pilots.

Jāpiebilst arī, ka šī holandiešu monarha dzimtas saknes ir meklējamas Kurzemē. Proti, viņš ir Hercoga Jēkaba meitas Marijas Amālijas desmitās pakāpes pēctecis.

0 Komentāru