Nezini, ko darīt ar veco Ziemassvētku eglīti? Uzzini, kā un kur to pareizi izmest!

0 Komentāru

Jaunā gada svinības ir beigušās, taču svētku galvenais simbols – Ziemassvētku eglīte – joprojām atrodas daudzās mājās. Jau šobrīd aktuāls kļūst jautājums, kā pareizi izmest Ziemassvētku eglīti?

Jau drīz varēsim vērot nedaudz skumīgu skatu – kādreiz krāšņās un acis priecējošās Ziemassvētku eglītes, savu mūžu nodzīvojot, tiks mestas dažnedažādās vietās. “Rīgas namu pārvaldnieks” aicina ievērot kārtību un arī atkritumu šķirošanas principus, atbrīvojoties no egles.

Ekrānuzņēmumi

Uzņēmuma pārstāve Santa Vaļuma norāda, ka Ziemassvētku eglītes nekādā gadījumā nedrīkst ievietot sadzīves atkritumu konteineros. Tās var novietot vai pie konteinera vai atkritumu konteinera laukumā. Tāpat nevajadzētu egli mest pa logu, kā arī iestumt kanalizācijā. Arī šādi gadījumi ir bijuši.

Šobrīd Rīgā darbojas trīs uzņēmumi, ar kuriem ir noslēgts līgums par Ziemassvētku koku izvešanu reizi nedēļā. Divi uzņēmumi to dara bezmaksas, savukārt viens atkritumu apsaimniekotājs eglītes izvedīs pa noteiktu maksu divu eiro apmērā, kas tiks iekļauta mājas iedzīvotāju ikmēneša rēķinos.

Tomēr ir veids, kā šķiršanos no eglītes var apvienot ar kādu labu darbu. Šodien sākas projekts ”Eglīšu debesis”, kura būtība ir visai vienkārša: par piecu eiro lielu ziedojumu kurjers atbrauks un paņems nokalpojušo koku, lai vēlāk tas tiktu pārstrādāts šķeldā. Saņemtie ziedojumi šogad tiks novirzīti Bērnu un jauniešu centram ”Ziemeļi”, kurā šobrīd dzīvo 72 bez vecāku gādības palikuši bērni.

Šogad līdz pat 27. janvārim eglītes uz debesīm nogādās trīs kurjeri. Pērn šādi tika izvestas vairāk nekā 1 100 egles.

Toms Barons-Lūķis, projekta “Eglīšu debesis” līdzautors

Eglīte ir tā, kas visus mūs reizi gadā apvieno. Mēs esam izveidojuši šādu projektu, lai eglīte dotu ģimenēm tādus patīkamus brīžus, palīdzot citiem, bet mums būtu iespēja pēc svētkiem patīkamus brīžus dāvināt bērniem, kuriem nav  vecāku.

Kaut gan akcija sākas tikai šodien, tās autori jau dažas dienas pirms sāka saņemt daudz zvanu un vēstuļu.

Šogad veco Ziemassvētku eglīti projekta kurjeram varēs nodot Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, savukārt nākamgad šāda iespēja būs visās lielākajās pilsētās.

0 Komentāru