Nevilcinies – pārbaudies! Latviešu dziedātāja rāda priekšzīmi un veic HIV pārbaudi!

Komentāri

Lai iedrošinātu cilvēkus veikt HIV pārbaudi, Infektoloģijas centrā uz testu ieradās dziedātāja Dženija Meja, kuru bija aicinājušas nevalstiskās organizācijas, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz HIV izplatību. Ārsti lūdz ikvienu iedzīvotāju veikt šādu pārbaudi, jo mūsdienās riski inficēties ar HIV ir nemanāmi, bet ārkārtīgi daudzveidīgi. Vizīte pie zobārsta, tetovējums – riski ir daudzi, sen jau pagājuši laiki, kad ar HIV tika stigmatizēti geji, narkomāni un prostitūtas.

Daudzi uzrunātie sabiedrībā zināmie personāži atteikušies, bet dziedātāja piekritusi, lai iedrošinātu pārējo sabiedrību. Ierodoties Infektoloģijas centrā, no sākuma vizīte vienā kabinetā, kur nokārto dokumentus. Mediķi ir smaidīgi un pretimnākoši.

Kā jau nopietnā medicīnas iestādē, visapkārt dokumenti, higiēnas preces, gumijas cimdi. Drošība pirmajā vietā! Biezas mapes, veidlapas.

Nākamajā telpā ārsts iztaujā par iespējamajiem riskiem, vai ir aizdomas, ka varētu būt vīruss. Tiek jautāts gan par narkotiku lietošanu un dzimumdzīvi. Dziedātāja droši pauž, ka riskiem nevajadzētu būt.

Un beigās – pāris sekunžu, lai noņemtu asinis. Dženija bija pārsteigta, ka tas notika zibenīgi. Sajūta bija, it kā iekostu ods. Kad daktere jau ņēma nost šļirci, Dženija pārsteigta jautāja, vai tiešām process jau beidzies!

Jānis Zvērs

Pēc pāris stundām rezultāts zināms, un sirds var būt mierīga!

Nevalstiskās organizācijas, kas pārstāv HIV slimniekus, ikdienā uzklausa visbaisākos stāstus, cik izmisīgi cilvēki slēpj savu saslimšanu, lai gan mūsdienās tā ir iegrožojama un, pienācīgi lietojot medikamentus, var dzīvot ilgus gadus. Vīri par HIV nestāsta sievām un otrādāk. Diemžēl daudzos gadījumos tas beidzas ar pēkšņu nāvi, kas šokē piederīgos.

FOTO

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl