Neviens no pretendentiem nav piemērots VID ģenerāldirektora amatam

1 komentārs
Neviens no pretendentiem nav piemērots VID ģenerāldirektora amatam
FOTO: F64

Izgāzies konkurss uz Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektora amata vietu. Neviens no otrajai kārtai izvirzītajiem četriem pretendentiem neesot bijis piemērots, lai virzītu konkursa trešajai kārtai.

Valsts kancelejā norāda, ka viens no galvenajiem neveiksmes iemesliem ir zemais atalgojums. Kancelejas vadītājs rosina atsākt diskusiju par atalgojuma paaugstināšanu visā valsts pārvaldē.

Interese par VID ģenerāldirektora amatu bija liela. Pirmajā kārtā pieteicās 11 pretendenti, uz otro kārtu komisija atlasīja četrus. Tomēr pārrunās atklājies, ka neviens no viņiem neatbilst VID ģenerāldirektoram nepieciešamajiem kritērijiem.

Krieviņš ir pārliecināts, konkursā nepieteicās spējīgākie kandidāti, jo atalgojums ir par zemu. VID vadītājs algā saņem virs 2000 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet, piemēram, Igaunijā – divarpus reizes vairāk. Viņš uzskata, ka VID vadītājam būtu jāsaņem 5 800 eiro mēnesī.  Valsts kancelejas direktors rosinās paaugstināt algas visiem ierēdņiem.

Par algu paaugstinājumu Valsts pārvaldē gala lēmums būtu jāpieņem Saeimai. Process nesolās būt ātrs, tāpēc piemērotāko VID vadītāju mēģinās izraudzīt ar solījumiem, ka nākotnē viņš pelnīs vairāk. Patlaban ir panākta vienošanās meklēt kandidātu bez konkursa.

Kandidātu meklēšana bez konkursa uzjundī aizdomas, ka amatā varētu mēģināt ielikt savējo. Premjers to kategoriski noliedz.

VID vadītāja kandidātu meklēs starp augstākās ierēdniecības pārstāvjiem. Esot jau noskatīti daži kandidāti, taču vārdus finanšu ministre neatklāja.

Valdībā cer, ka ar otro mēģinājumu izdosies atrast piemērotāko ieņēmumu dienesta šefu. Ja nē, tad tikšot apsvērti citi kandidāti.

Video