Neviens no pacientiem, kam, iespējams, pārlietas ar C hepatītu inficētas asinis, nav saslimis

Komentāri

Valsts asinsdonoru centrs šodien sniedza plašāku skaidrojumu par situāciju, kādēļ 200 pacientiem izsūtītas brīdinājuma vēstules par iespējamu inficēšanos ar C hepatītu.

Pagaidām gan neviens saslimšanas gadījums gan nav apstiprinājies. Problēma izrādījusies novecojusī aparatūra, pēc kuras nomaiņas atklājies, ka 25 regulārie asins donori ir C hepatīta pozitīvi. Centra darbinieki uzsver, ka 100% garantiju, ka pārlejamās asinis nesatur kādu infekciju nevar dot nekur pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Brīdinājuma vēstules par iespējamu inficēšanos ar C hepatītu izsūtītas kopumā 195 cilvēkiem, kam veikta asins pārliešana. Fakts, ka asinīs nonācis vīruss, atklājies jau pirms gada, kad asinsdonoru centrs iegādājies jaunas testēšanas iekārtas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl