Neviena no ES līdzekļu izkrāpšanas lietā aizturētajām personām nav valsts amatpersona

12 komentāri
Neviena no ES līdzekļu izkrāpšanas lietā aizturētajām personām nav valsts amatpersona
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Neviena no lietā par četru miljonu eiro izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) fonda, izmantojot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) programmas, aizturētajām personām nav valsts amatpersona, apstiprina Valsts policija (VP).

Likumsargu pārstāve Ilze Jurēvica aģentūrai LETA sacīja, ka piecām aizturētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Šajā lietā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir cietušā statusā un aktīvi sadarbojas ar izmeklēšanu, sniedzot visu nepieciešamo informāciju.

Izmeklēšanas interesēs policija plašākus komentārus nesniedz.

Savukārt ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) paustais par LIAA darbinieku iesaisti ES fondu izkrāpšanā grauj valsts reputāciju un rada miljoniem eiro zaudējumus, tā piektdien preses konferencē pauda LIAA direktors Andris Ozols.

“Tas, ko teica Nemiro, ir meli. Ir liela atšķirība tajā vai LIAA, sadarbojoties ar VP, palīdzējusi novērst nelikumības, vai LIAA ir piedalījusies nelikumībās. Virsrakstiem, ka LIAA darbinieki ir piedalījušies krāpšanā, ir lielas negatīvas sekas. Iespējams, Nemiro ir jauns un nepieredzējis, bet LIAA nav iesaistīta krāpšanā,” uzsvēra Ozols.

Ozols norādīja, ka ministrs paudis kļūdainu informāciju un aicināja Nemiro to atsaukt.

Iepriekš ziņots, ka VP 19. martā, aizturējusi piecas personas aizdomās par naudas līdzekļu izkrāpšanu un iespējamu tās legalizēšanu vairāk nekā 4 000 000 eiro apmērā.

Policija veikusi vairākas kratīšanas dažādās vietās Latvijas teritorijā iepriekš sāktā kriminālprocesā par iespējamām krāpnieciskām darbībām ar mērķi nepamatoti saņemt naudas līdzekļus no ES Reģionālā attīstības fonda, izmantojot LIAA programmas sniegtās iespējas, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

VP neatklāja aizturēto personu identitātes. Portāls “grani.lv” iepriekš rakstīja, ka starp aizturētajiem bija Daugavpils AS “Ditton pievadķēžu rūpnīca” akcionārs Vladislavs Drīksne, kura dzīvesvietā Daugavpilī veikta kratīšana. “Ditton pievadķēžu rūpnīca” gan noliedza uzņēmuma saistību ar minēto krimināllietu un rūpnīcas akcionāra Drīksnes aizturēšanu.

12 komentāri