Komentāri

Latvieši esot likumpaklausīgi, bet tajā pašā laikā nekad neļauj sevi ierobežot dažādiem noteikumiem, kas attiecas uz drošību. Vienā vārdā pārgalvji – tā par laika biedriem saka mediķi, glābēji un pirotehnikas eksperti Vidzemes pusē.

Tuvojas laiks, kad salūta šaušanu dzirdēsim un redzēsim ik uz stūra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā sagatavoties šiem pasākumiem, lai viss būtu droši un kā pārkāpt saviem aizspriedumiem, un tomēr iedziļināties tajā, ko saka daudz pieredzējušie speciālisti?

Pirotehnikas palaišana nav liela māksla, saka eksperti, tikai cilvēki ir pārāk slinki, lai lasītu instrukcijas. Lai nebūtu jāiedziļinās sīkā drukā rakstītajā, mēs jums šodien parādīsim, kā droši rīkot svētku salūtu.

Pirmkārt, pērciet pirotehniku ar CE sertifikātu – tas nozīmē, ka pirotehnika atbilst visiem standartiem, tomēr paturiet prātā, ka brāķi var gadīties. Vienmēr salūta šaušanas vietā turiet ugunsdzēšamo aparātu, ja nu kas noiet greizi. Tālāk sagatavošanās darbi.

Foto

Pirotehnika jānostiprina, bet arī stiprinošie elementi jāliek tā, lai nebūtu pārāk cieši.

Noliekam uz zemes un laižam gaisā. Kad pirotehnika izšauta, tai nevajadzētu tuvoties vismaz 15 minūtes, jo var gadīties, ka kāds lādiņš ir aizķēries, vai joprojām notiek gruzdēšana, un tas var vēlreiz izšaut.
Un tagad par produktu, ar kuru visbiežāk cilvēki savainojas.

Ja svētkos zeme ir sasalusi un cauruli iedurt neizdodas – atmetiet domu par uguņošanu.

Un vēl viena lieta – nekad neiejaucieties pirotehnikas rūpnieciskajos parametros. Ja kaut kas ir izgatavots pēc viena standarta, tad tas ir ar konkrētu mērķi, nevis tāpat vien.

Un, ja jums joprojām nešķiet, ka šie ieteikumi jāņem vērā – ieklausieties, ko par nepārdomātas uguņošanas sekām saka mediķi.

Pagājušā gada nogalē mediķi saskārušies ar vienu no šausminošākajiem negadījumiem, kas noticis cietušā tuvinieku acu priekšā. Katru gadu decembrī nopietnus pirotehnikas radītus ievainojumus gūst vismaz desmit cilvēki.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl