1 komentārs

Tautai ir jādod tiesības vēlēt Valsts prezidentu – šādu ierosinājumu pirms nedēļas izteica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kuram agrāk bija pretēja nostāja.

Mainot viedokli par prezidenta ievēlēšanas kārtību, mainījies arī Raimonda Vējoņa vērtējums par ģeopolitisko situāciju, kāda izveidojusies kopš Krievijas agresīvās rīcības Ukrainā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mūžīgi piesaukt ģeopolitiskos draudus nav pamatoti!” Šādu pārliecību Raimonds Vējonis pauda šodien, skaidrojot, kāpēc tagad iestājas par tautas vēlētu prezidentu, par spīti tam, ka Nacionālajā drošības padomē, kuru vada Vējonis, ir secināts, ka Krievijas radīto draudu dēļ uzticēt Valsts prezidentu vēlēt tautai būtu potenciāli bīstami Latvijas drošībai.

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

Tas, ka kaut kādi draudi parādās, tas, pirmām kārtām, tad vispār mums ir jāatceļ vēlēšanas, jo mums katras vēlēšanas, protams, arī to rāda prakse ne tikai Eiropā un pasaulē, protams, ka var radīt kaut kādas šūmēšanās iekšpolitiski kādā valstī. Bet tāpēc mums kā vēlētājiem ir jābūt ļoti aktīviem. Aktīvi iesaistīties vēlēšanās, lai tad nobalsotu par vienu vai otru politisko partiju, vienu vai otru kandidātu. Un piesaukt mūžīgi ģeopolitiskos draudus, manuprāt, nav pamatoti. Jo, kā jau es teicu, viss atkarīgs no mums pašiem – cik mēs aktīvi iesaistāmies vai neiesaistāmies vēlēšanās.

Priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu Vējonis pamato ar to, ka ir nepieciešams palielināt gan premjerministra, gan prezidenta pilnvaras. Tas, viņaprāt, ir viens no veidiem, kā mazināt politiķu nespēju pieņemt iedzīvotājiem svarīgas reformas.

TOP komentāri

  • aldis
    0 0 0

    aldis

    Laika pienemts lemums,jo esam jau pie bezdibena malas.Krievija mums ir stingri prieksa.Laiks ieviest kartibu valsti,un sakartot likumdosanu,un beigt valsts izlaupisanu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl