“Nevajag piesaukt ģeopolitiskos draudus!” Vējonis grib tautas vēlētu prezidentu

1 komentārs

Tautai ir jādod tiesības vēlēt Valsts prezidentu – šādu ierosinājumu pirms nedēļas izteica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kuram agrāk bija pretēja nostāja.

Mainot viedokli par prezidenta ievēlēšanas kārtību, mainījies arī Raimonda Vējoņa vērtējums par ģeopolitisko situāciju, kāda izveidojusies kopš Krievijas agresīvās rīcības Ukrainā.

“Mūžīgi piesaukt ģeopolitiskos draudus nav pamatoti!” Šādu pārliecību Raimonds Vējonis pauda šodien, skaidrojot, kāpēc tagad iestājas par tautas vēlētu prezidentu, par spīti tam, ka Nacionālajā drošības padomē, kuru vada Vējonis, ir secināts, ka Krievijas radīto draudu dēļ uzticēt Valsts prezidentu vēlēt tautai būtu potenciāli bīstami Latvijas drošībai.

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

Tas, ka kaut kādi draudi parādās, tas, pirmām kārtām, tad vispār mums ir jāatceļ vēlēšanas, jo mums katras vēlēšanas, protams, arī to rāda prakse ne tikai Eiropā un pasaulē, protams, ka var radīt kaut kādas šūmēšanās iekšpolitiski kādā valstī. Bet tāpēc mums kā vēlētājiem ir jābūt ļoti aktīviem. Aktīvi iesaistīties vēlēšanās, lai tad nobalsotu par vienu vai otru politisko partiju, vienu vai otru kandidātu. Un piesaukt mūžīgi ģeopolitiskos draudus, manuprāt, nav pamatoti. Jo, kā jau es teicu, viss atkarīgs no mums pašiem – cik mēs aktīvi iesaistāmies vai neiesaistāmies vēlēšanās.

Priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu Vējonis pamato ar to, ka ir nepieciešams palielināt gan premjerministra, gan prezidenta pilnvaras. Tas, viņaprāt, ir viens no veidiem, kā mazināt politiķu nespēju pieņemt iedzīvotājiem svarīgas reformas.

1 komentārs