Nevajag no restaurācijas gaidīt eiroremontu – Rīgas pils atjaunotāji noraida pārmetumus par defektiem

Pievienot komentāru
Nevajag no restaurācijas gaidīt eiroremontu – Rīgas pils atjaunotāji noraida pārmetumus par defektiem
FOTO: LETA ()

Nesaprašanās izcēlusies starp Valsts prezidenta kanceleju un Valsts nekustamajiem īpašumiem. Kanceleja it kā varētu jau ievākties atjaunotajā Rīgas pilī, bet pārcelšanos kavē pils telpās atklātie defekti. Tie esot gan vizuāli, gan tehniski, kas neatbilst valsts reprezentācijas standartiem. Valsts nekustamie īpašumi gan saka, ka visi darbi veikti atbilstoši projektam, un kanceleja izvirza papildu prasības.

Defekti nav pieļaujami

Kristīne Jaunzeme, Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskā padomniece

Šeit arī elektrības padeves jautājums, te durvīm nav rokturis. Te arī elektrības jautājums. Šeit it kā pabeigts, bet logi ir izņemti ārā krāsošanai. Šeit grīdās ir lielas dēļu spraugas. Spraugas ir tik lielas, ka dāmām var iesprūst papēži.

Tās dažas no nepilnībām, ko fotogrāfijās fiksējusi un uzskaitījusi Valsts prezidenta kanceleja. Atsevišķās telpās vēl jānopulē grīda, citās jāpārkrāso sienas. Kopumā konstatēto tehnisko un vizuālo defektu ir vairāki desmiti. Rīgas pili ekspluatācijā nodeva jau pērn decembrī, bet februāra beigās kanceleja Valsts nekustamajiem īpašumiem nosūtīja nepilnību sarakstu, kas tiekot novērstas, bet pat vēl šonedēļ radušies citi iebildumi.

Kancelejā norāda, ka gatavi pilī ievākties vien tad, kad remontdarbi būs pilnībā pabeigti.

Kristīne Jaunzeme, Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskā padomniece

Tās ir valsts augstākās amatpersonas darba telpas un šīs telpas pilda valsts reprezentācijas funkciju. Mums ir svarīgi, ka darbs ir paveikts kvalitatīvi. Un arī pabeigts kvalitatīvi vismazākajās detaļās. It īpaši reprezentācijas telpās defekti ir nepieļaujami.

Remontos svarīgākais bija saglabāt vēsturisko elpu

Pils restaurētāji turpretī norāda, ka visi būvniecības defekti jau ir novērsti. Savukārt kancelejas aizrādījumos nav minēti defekti, bet gan uzstādītas papildu prasības. Un tās nemaz neietilpst pils atjaunošanas projektā.

Remontdarbu būvuzraugs atgādina, ka nama telpās nebūšot nekāds eiroremonts, tā neesot jaunbūve. Darbs paveikts atbilstoši restaurācijas standartiem. Piemēram, viens no kancelejas iebildumiem ir kāpnes, kas neiederoties interjerā. Būvuzraugs stāsta, ka projekts paredzēja kāpņu restaurāciju, ne nomaiņu. Tās gan vēl tikšot nosegtas ar paklāju.

Bruno Fībigs, Rīgas pils remontdarbu projekta vadītājs

Šinī restaurācijas procesā viens no galvenajiem principiem bija ievērot konservācijas principus. Tas nozīmē, ka daudzi materiāli, virsmas, būvkonstrukcijas tiek speciāli saglabāti vēsturiskā novecošanas stadijā un tas ir norestaurēts.

Pašlaik abas puses – Valsts prezidenta kanceleja un Valsts nekustamie īpašumi – strādā pie nomas līguma saskaņošanas. Nākamnedēļ tiks apsekots, vai galu galā nepilnības ir novērstas un var noslēgt nomas līgumu. Ja viss notiks gana raiti, prezidents un kanceleja darbu Rīgas pilī varēs sākt vasaras vidū.

FOTO

Skaties video!

Lasi vēl