Neuzķeries! Atklāti viltoti Aizsardzības, Ārlietu ministrijas un Valsts prezidenta ”Twitter” konti

0 Komentāru
Neuzķeries! Atklāti viltoti Aizsardzības, Ārlietu ministrijas un Valsts prezidenta ”Twitter” konti
FOTO: LETA

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Militāro informācijas tehnoloģiju drošības incidentu komandu (MilCERT) ir atklājusi, ka mikroblogošanas interneta vietnē “Twitter” ir izveidots viltots Aizsardzības ministrijas konts “Ministry Of Defense” @LR_MoD.

Viltotais “Twitter” konts vizuāli atgādina oficiālu kontu, jo tajā izmantots Aizsardzības ministrijas logotips un aprakstā norādīts, ka šis ir Aizsardzības ministrijas oficiālais “Twitter” konts.

Papildus viltotajam Aizsardzības ministrijas “Twitter” kontam atrasti arī citi viltoti konti – Valsts prezidentam (Pres. Vincenzo, @VincenzoTorreto), Ārlietu ministrijai (Foreign Affairs, @LR_MoFA), Latvijas Televīzijai (Latvijas Televīzijas, @LTV_RBLX), Igaunijas prezidentei (Cocksworth, @EST_PRESIDENT).

Aizsardzības ministrija ir sazinājusies ar mikroblogošanas interneta vietnes “Twitter” administrāciju un lūgusi slēgt šos viltotos “Twitter” kontus.

Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus kritiski izvērtēt publiskajā telpā, tostarp sociālajos medijos pieejamo informāciju un tās avotus.

0 Komentāru