Netrafarētie policijas auto savalda agresīvos šoferus uz ceļa

21 komentārs

Trīs mēnešu laikā kopš uz Latvijas ceļiem ir parādījušās 40 netrafarētās policijas automašīnas, ir jūtami panākumi cīņā ar agresīvajiem šoferiem. Mēneša laikā trešdaļu no visiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem reģistrējuši policisti, kas brauc ar netrafarētajām automašīnām.

40 netrafarēto auto iegāde, kas valstij izmaksāja gandrīz 2,5 miljonus eiro, ir attaisnojusies, uzskata Valsts policijā. Šīs mašīnas var fiksēt latentos pārkāpumus, kurus vadītājs neizdarītu, redzot trafarēto transportlīdzekli.

Andris Locs
Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšnieka vietnieks

Ar netrafarētajām mašīnām var konstatēt ļoti rupjus ātruma pārkāpumus, par ko draud pat tiesību atņemšana. Līdz ar to visi momenti, kas saistīti ar nepareizo nogriešanos, pārkārtošanu, pagriezienu nerādīšanu, agresīvu uzvedību uz ceļa, nogriešanos no nepareizām joslām – viss šis darbs ir ļoti efektīvs ar netrafarēto transportu.

Mēneša laikā kopš policija sāka uzskaitīt pārkāpumus, kurus fiksē ceļu policisti, pārvietojoties ar netrafarētiem auto, reģistrēti nepilni 6 tūkstoši administratīvo pārkāpumu protokolu, tikmēr trafarētās automašīnas noformējušas 13 tūkstošus, taču to uz ceļa ir krietni vairāk. Prognozes, ka netrafarētas mašīnas strādās ļoti efektīvi, ir piepildījušās.

Oskars Irbītis
Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts

Ir pierādījies visā pasaulē, ka netrafarētie automobili izķer bīstamos braucējus. Sabiedrībā doma ar laiku nostiprinās, ka policijas auto var būt jebkurš, – tas var būt tepat tuvumā un var uzrasties jebkurā brīdī.

Auto eksperti pārliecināti, ka pēc gada pārkāpumu skaits kritīsies un satiksme, pateicoties arī netrafarētajiem auto, kļūs disciplinētāka. Šobrīd uz Latvijas ceļiem darbojas 47 netrafarētās automašīnas.

TOP komentāri

 • Edgar Schultz
  +6 +6 0

  Edgar Schultz

  Kad kāds rāda pagriezienu vai veic manevru, tad nav grūti kādu palaist. Arī pie sirds neņemu, ja kādam kas samisējās. Avārijas situācijas sanāk tik ar tiem, kuri ir iedomājušies, ka ir ceļa karaļi un princeses.
 • Ernests Rasa
  +4 +4 0

  Ernests Rasa

  Vecīt, man pirmais noliciens uz muti ar moci bija tieši tāpēc, ka mašīna no labās joslas griezās pa kreisi pāri kreisajai joslai. Neteiktu, ka nenozīmīgs pārkāpums.🙂
 • upsss

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl