Nespējot izdarīt izvēli, kāds balsstiesīgais aploksnē gribējis ievietot vairākus sarakstus

Pievienot komentāru
Nespējot izdarīt izvēli, kāds balsstiesīgais aploksnē gribējis ievietot vairākus sarakstus
VLADISKAVS PROŠKINS, F64

Nevarot izvēlēties atbalstāmos kandidātus, kāds iedzīvotājs vēlēšanu aploksnē gribējis ievietot vairākus sarakstus, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas 21. vidusskolā izvietotā vēlēšanu iecirkņa vadītāja Ligita Petrova.

Pēc viņas teiktā, vēlētājs nebija pārliecināts, ka aploksnē var ievietot tikai vienu sarakstu.

Petrova arī pastāstīja, ka iedzīvotāji lielākoties jau ir izvēlējušies, par ko balsot un ilgi neaizkavējas balsošanas kabīnē. Vecākais vēlētājs pēdējās dienās ir bijis 1926. gadā dzimis iedzīvotājs.

Viņa piebilda, ka nav novērojusi balsu pirkšanu mēģinājumus vai aģitāciju iecirkņu apvidū.

Iecirkņa vadītāja lielāko vēlētāju aktivitāti pēcpusdienā.

Arī Rīgas 1. medicīnas koledžā izvietotajā vēlēšanu iecirknī lielāku aktivitāti sagaida vēlāk. Vienlaikus iecirkņa vadītāja Ārija Vecmane teica, ka lielākā aktivitāte ir bijusi vakardien. Visās trijās iepriekšējās balsošanas dienās kopā nobalsojuši 640 cilvēki, no kuriem apmēram puse piektdien.

Rīgas 78. iecirkņa vadītāja Aina Babre aģentūrai LETA pastāstīja, ka kāda kundze paudusi neapmierinātību ar kandidātiem. Kundzes ieskatā, viņas izvēlētajā sarakstā nav bijis Eiropas Parlamentam atbilstošu, spēcīgu personību, kas varētu pārstāvēt Latviju.

Lielāko vēlētāju aktivitāti Babre prognozēja no plkst. 11.00 līdz 14.00.

Viņa arī pastāstīja, ka iepriekšējās dienās ir bijuši neapmierinātie ar sistēmas darbības traucējumiem, bet vairāk pensijas vecuma cilvēki.

Arī Rīgas 79. iecirkņa vadītāja Olita Kudrjavceva aģentūrai LETA pastāstīja, cilvēki iepriekšējās dienās bijuši neapmierināti ar problēmām sistēmā un pieļāva, ka tas varētu būt iemesls, kādēļ daļa neatnāks nobalsot.

Tikmēr iecirknī Rīgas Austrumu izpilddirekcijā vērojama mierīga gaisotne, tomēr iecirknī redzama nepārtraukta vēlētāju kustība. Kā norādīja iecirkņa pārstāves, vakar šajā iecirknī vakara pusē bija cilvēku, kas vēlējās mainīt savu iecirkni, pieplūdums. Šodien, pēc pārstāvju paustā, darbs rit mierīgi.

Kopumā Latvijā durvis vēruši 954 iecirkņi, kuri strādās līdz plkst.20.00.

Latvijas iedzīvotāji savu balsi var atdot arī 44 iecirkņos ārvalstīs

Iedzīvotāji var balsot tikai iecirknī, kurā ir reģistrēti.

Sestdien EP vēlēšanu pirmajā stundā nobalsojuši 0,49% vēlētāju, bet, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri devās vēlēt iepriekšējās dienās, nobalsojuši 11,67% no kopējā vēlētāju skaita.

Noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni, ja nav saņemta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sūtītā vēstule, var e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”, kas pieejams “https://ej.uz/kurbalsot” vai pa tālruni 67049999, kas sestdien strādās vēlēšanu iecirkņu darba laikā līdz plkst. 20.00 un arī vēlāk.

Nobalsošanu savā dzīvesvietā veselības stāvokļa dēļ var pieteikt līdz plkst. 12.00, ja vēlētājs atrodas sava vēlēšanu iecirkņa teritorijā. Pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā var arī pēc plkst. 12.00, taču jāņem vērā, ka šajā gadījumā vēlēšanu komisija izbrauks pie vēlētāja, ja varēs paspēt ierasties vēlētāja atrašanās vietā līdz balsošanas beigām, plkst. 20.00. Iesniegumu iecirknī var nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona.

Lai pieteiktu balsošanu dzīvesvietā jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds un personas kods. Tāpat jānorāda adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai, ēkas ārdurvju kods, ja tāds ir, un kontakttālrunis. Iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts.

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Lai piedalītos vēlēšanās, jābūt vismaz 18 gadus vecam. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība jeb eID.

No Latvijas EP tiks ievēlēti astoņi deputāti. Vēlēšanām pieteikti 16 saraksti, no kuriem kandidē 246 pretendenti.