Nespēj vienoties, kurš uzraudzīs aviopasažieru datu izmantošanu

Komentāri

Nespēj vienoties, kurš – tiesneši vai prokurori – uzraudzīs, lai aviopasažieru dati netiktu izmantoti ļaunprātīgos nolūkos.

Līdz ar to valdība pirmdien, 2. maijā, atlika terorisma un noziedzības apkarošanai nepieciešamo Gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likumprojekta skatīšanu, to atliekot uz divām nedēļām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz šim nav panākta vienošanās par to, kurš uzraudzīs drošības iestāžu darbinieku darbību, izmantojot informāciju par pasažieriem – vai viņus kontrolē prokurori vai tiesneši. Minot objektīvus iemeslus kā, piemēram, lielo noslodzi, kapacitātes trūkumu, to nevēlas uzņemties ne vieni, ne otri. Taču tiek cerēts, ka šo divu nedēļu laikā tiks panākts kompromiss.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība) norāda: “Visos – gan operatīvās darbības kontroles, gan sevišķā veidā veicamu izmeklēšanas darbību kontrole, pirmskontrole, pēckontrole pastāv. Tā ir aksioma, no kā neatsakāmies, tas nenozīmē, ka mēs neuzticamies policistiem, bet tā ir normāla prakse, kas kopumā ir arī uzstādījums no Eiropas. Esmu pārliecināts, ja nebūs šāda kontrole vai pirmskontrole nodrošināta, agrāk vai vēlāk mēs saskarsimies ar problēmām”.

Likumprojekts paredz, ka tiks izveidots aviopasažieru datu reģistrs un šī informācija tiks izmantota smagu un sevišķi smagu noziegumu, kā terorisma novēršanā un apkarošanā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl