3 komentāri

Cilvēki arī Latvijā palīdz patvēruma meklētājiem. Uz centru Muceniekos aizceļojusi pirmā pustonna pārtikas.

Neņemot vērā sabiedrībā valdošo skepsi, grupai aktīvistu izdevies savākt ziedojumus, lai bēgļiem nopirktu pustonnu pārtikas produktu. Tie visi jau nogādāti patvēruma meklētājiem Muceniekos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīsi, cukurs, eļļa un milti – pildītas ar šādiem produktiem 90 pārtikas pakas nogādātas gan lieliem, gan maziem patvēruma meklētājiem, kuri uzturas Mucenieku centrā, stāsta viena no brīvprātīgajām aktīvistēm, Kaņepes kultūras centra vadītāja.

Patvēruma meklētājam dienā valsts maksā 2 eiro un 15 centus. Par šo summu jāiegādājas viss nepieciešamais, tādēļ saziedotā pārtika bēgļiem ir būtisks atbalsts, saka Liene Jurgelāne.

Vidējais privātpersonas ziedojums uz speciāli izveidoto ziedojumu kontu ir no 20 līdz 30 eiro, palīdzēt bēgļiem vēlas arī mazie uzņēmumi. Jau nosūtītā pārtika bēgļiem izmaksājusi 455 eiro, bet kopumā kopš Ziemassvētkiem ziedojumos savākti 655 eiro.

2500 cilvēkus, kuri vēlas palīdzēt bēgļiem, apvieno sociālā tīkla Facbook grupa “Gribu palīdzēt bēgļiem”.

Ikdienā aktīvi ir 20 grupas biedri. Viņi bēgļus no Muceniekiem veduši arī uz Kaņepes kultūras centru, kur kopā atpūtušies, un ar mazajiem irākiešiem, afgāņiem un sīriešiem cepuši piparkūkas. Par vienu no šiem pasākumiem, kurus tagad iecerēts rīkot regulāri, vēsta arī ANO bēgļu lietu aģentūras mājaslapā atrodams raksts.

Tikmēr brīvprātīgie domā arī par citiem veidiem, kā palīdzēt patvēruma meklētājiem, piemēram, mācot latviešu valodu.

TOP komentāri

 • sprīdis
  +2 +2 0

  sprīdis

  nu šitā ir tāda kā vēdera izstaipīšana, cilvēki raduši dzīvot pa valsts dotajām naudiņām, brīvprātīgie ziedotāji ar savām pārtikas pakām izstaipīs bēglīšiem puncīšus, kad palīdzība vai ziedojumi beigsies, bēglīši sāks šiverēt pa pilsoņu īpašumiem. pat dievs ebrejiem tuksnesī mannu pa velti nedeva. tur bija mērķis. šeit mērķa nav.
 • un
  +2 +2 0

  un

  Pirms dazhaam dienaam Latvijas musulmanju "fiirers" teica, ka tikai kaada treshaa dalja no Mucinieku "beegljiem" esot islamticiigie. Paareejie pieprasot, lai vinjus ved eest uz Vecriigas restoraaniem. Man gan gluzhi vienalga, kaadu islamu vai neislamu vinji piekopj, mani interesee tikai mana droshiiba.
 • Guna

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl