Neatkarīgi no Lemberga iekļaušanas Magņitska sarakstā ZZS tomēr saņems valsts finansējumu

3 komentāri
Neatkarīgi no Lemberga iekļaušanas Magņitska sarakstā ZZS tomēr saņems valsts finansējumu
IEVA LEINIŠA, LETA

Neatkarīgi no tā, ka Ventspils mērs Aivars Lembergs, kura pārstāvētā partija “Latvijai un Ventspilij” ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības partija, ir iekļauts tā dēvētajā Magņitska sarakstā, ZZS tomēr saņems tai piešķirto valsts finansējumu 489 163 eiro gadā, aģentūra LETA noskaidroja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Birojā skaidroja, ka, lemjot par valsts budžeta finansējuma izmaksu ZZS, KNAB vērtēja, vai sankcijas attiecināmas uz ZZS. Attiecīgi KNAB konstatēja, ka šobrīd nav tiesiska pamata ZZS neizmaksāt valsts budžeta finansējumu.

Tomēr, kā norādīts KNAB lēmumā, ZZS ir pienākums savā darbībā ievērot ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) piemērotajās sankcijās noteiktos ierobežojumus un Starptautisko un Latvijas nacionālo sankciju likumā noteikto.

OFAC pērn 9. decembrī, pamatojoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

Savukārt 18. decembra vakarā OFAC paziņoja par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi.

Ventspils brīvostai noteiktās sankcijas tika atceltas pēc tam, kad Lembergs atkāpās no brīvostas valdes un Latvijas valdība veica darbības, lai pārtrauktu Lemberga ietekmi ostā, izriet no ASV Finanšu ministrijas paziņojuma presei.

Atbilstoši KNAB lēmumam, turpmākos četrus gadus partija “Saskaņa” katru gadu saņems 800 000 eiro, “KPV LV” – 643 369 eiro, Jaunā konservatīvā partija – 626 420,5 eiro, “Attīstībai/Par!” – 586 964 eiro, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 557 129,00 eiro, ZZS – 489 163,50 eiro, “Jaunā Vienotība” – 416 535,50 eiro, Latvijas reģionu apvienība – 169 371,50 eiro, Latvijas Krievu savienība (LKS) – 136 336 eiro, bet “Progresīvie” – 106 203,50 eiro.